5.00(3)

Ashtanga joga krok po kroku

 • Poziom kursu: Wszystkie poziomy
 • Suma zarejestrowanych 125

Opis

Kurs “Ashtanga joga krok po kroku” jest zaprojektowany dla osób, które chcą poznać tą wspaniałą metodę praktykowania asan. Dzięki poszczególnym lekcjom nauczysz się całej sekwencji i dostosujesz ją do własnych możliwości. 

Każde spotkanie to pełna praktyka, od początku do końca. Przeprowadzę ciebie przez Powitania Słońca, pozycje stojąca, siedzące, wygięcia do tyłu i sekwencję zamykającą. Każde spotkanie bazuje na wykonaniu lżejszych wariantów pozycji wykonywanych we właściwej kolejności. Na kolejnej lekcji wykonujemy te same pozycje w klasyczny sposób i w nieco szybszym tempie, dokładając nowe asany ze szczegółowym omówieniem. Po drodze poznasz mnóstwo wariantów przygotowujących i modyfikacji, które nauczą ciebie dostosowywać praktykę do własnych potrzeb i możliwości.

Jeżeli jesteś początkujący idealnie będzie jeżeli zatrzymasz się na każdym nagraniu na dłużej. Powtórzysz je kilka razy, do czasu, aż nabierzesz większej płynności i biegłości. To ty decydujesz jak szybko i daleko chcesz pójść do przodu. Pamiętaj też, że to ty jesteś odpowiedzialny za to co robisz na macie. Masz czerpać z tego radość, przyjemność i fun. Niektóre fragmenty sekwencji opanujesz szybciej, inne mogą zabrać tobie trochę więcej czasu. Zawsze zachęcam, aby wykonywać tylko tyle ile pozwala tobie ciała, bez zmuszania się do wykonywania czegoś ponad twoje możliwości. Przy naprawdę trudnych asanach pokazuję dodatkowe ćwiczenia, które nauczą ciebie jak je bezpiecznie rozpracować. Istotą ashtanga jogi jest powtarzalność i nauczenie się sekwencji na pamięć. Pozwoli to tobie samodzielnie płynąć na macie i praktykować jogę kiedy tylko chcesz i masz ochotę. 

Czego się nauczę?

 • Nauczysz się w bezpieczny sposób całej pierwszej serii ashtanga jogi
 • Poznasz liczne modyfikacje asan i warianty zastępcze
 • Nauczysz się rozpracować kluczowe asany
 • Popracujesz nad płynnością praktyki
 • Zrównoważy siłę i elastyczność
 • Zrozumiesz budowę i konstrukcję pierwszej serii wanej “yoga Chikitsa”
 • Przekonasz się, że joga nie jest trudna! Jest dla każdego kto chce ćwiczyć!
 • Pozwoli tobie wypracować własną jogiczną rutynę i dyscyplinę
 • A co najważniejsze zatroszczysz się o samego siebie!

Opinie studentów

5.0

Total 3 Ratings

5
3 Oceny
4
0 ocena
3
0 ocena
2
0 ocena
1
0 ocena

Ashtanga to nie łatwa praktyka. Dlatego dobrze jest mieć doświadczonego Nauczyciela, który jasno, dokładnie i zrozumiale wytłumaczy poszczególne sekwencje. Takim nauczycielem jest Krystian, a Wszyscy, którzy chcieliby skorzystać z jego wskazówek w zaciszu domowy, mogą to zrobić teraz, dzięki jego świetnemu kursowi Ashtanga Joga krok po kroku. Polecam z całego jogowego serca 💗🙏🏻

Kurs przeprowadza przez całą Pierwszą Serię. Dokładnie wyjaśnione pozycje, rownież łatwiejsze warianty dla osób poczatkujacych. Polecam wszystkim tym, którzy zaczynają przygodę z Ashtangą i tym, którzy już ją praktykują. 😀

Niezwykle przydatne narzędzie do budowania praktyki ashtangi. Bardzo praktycznie rozłożone na etapy. Dziękuję za łagodność i uważność, tak ważne dla zrównoważenia dynamicznej strony ashtangi.

199,00 

Materiał zawiera

 • Kurs składa się z 7 lekcji
 • Łącznie prawie 7h materiału
 • Raz na zawsze - bezterminowy dostęp do kursu
 • Wszystko czego potrzebujesz, aby nauczyć się pierwszej serii

Tematy tego kursu

7 Lekcji 7h
Cześć 1Czas: 00:40:19

Poznasz jogiczną rozgrzewkę “Powitania Słońca” uproszczone warianty podstawowych pozycji stojących oraz trzech ostatnich pozycji sekwencji.

Część 2Czas: 00:48:05

Ta lekcja obejmuje wszystkie pozycje stojące pierwszej serii ashtanga jogi oraz dwie pierwsze pozycje siedzące: skłon oraz delikatne wygięcie od tyłu.

Część 3Czas: 00:57:36

W tej części wykonamy płynnie wszystkie pozycje stojące oraz nauczymy się uproszczonych wariantów w pozycjach siedzących. Skupimy się na skłonach oraz otwieraniu bioder. Praktykę zakończymy przygotowaniem do mostka oraz świecą.

Część 4Czas: 1:09:31

Podczas tego spotkania wykonamy płynnie pół pierwszej serii oraz rozbudujemy sekwencję świecy. Pierwszy raz wykonamy pełny mostek oraz wzmocnimy ciało, zanim zaczniemy stawać na głowie.

Część 5Czas: 00:52:10

W tej części rozpracujemy technicznie pozycję z drugiej części pierwszej serii do pozycji Upawishta Konasany B. Idealnie będzie jeśli samodzielnie wykonasz to czego nauczyłeś się do tej pory albo przynajmniej wszystkie pozycje stojące. Musisz się koniecznie rozgrzać! Nauczymy się również pozycji lotosowych w świecy oraz przygotowania do stania na głowie.

Część 6Czas: 00:40:17

Przed tobą płynna praktyka obejmująca pozycję od Bhujapidasany do Upwaishta Konasany B. Obejmuje również pełną sekwencję zamykającą. Przed tym spotkaniem również dobrze rozgrzej się, najlepiej wykonując samodzielnie połowę pierwszej serii.

Część 7Czas: 1:22:35

Cała pierwsza seria ashtanga jogi, od początku do końca. To pełna praktyka, która stanie się fundamentem twojej jogicznje podróży za nim przejdziesz do II serii ashtanga jogi zwanej „nadi shodhana”.