0(0)

OTWÓRZ SERCE

 • Poziom kursu: Średnio zaawansowane
 • Suma zarejestrowanych 42

Opis

Zobacz co Cię czeka w trakcie spotkań ze mną.

Ten kurs zaprojektowałem specjalnie po to, aby pomóc Tobie w bezpieczny sposób zrozumieć, rozpracować i pogłębić wygięcia do tyłu.W materiale zawarte są podstawy, jak również trudne pozycje. Nie ważne na jakim poziomie jest twoja praktyka lub ile lat “jesteś” na macie. Każda asana, bez znaczenia czy wykonywana pierwszy raz, czy po raz tysięczny, to okazja do tego, aby świadomie oddychać i eksplorować pracę własnego systemu nerwowego. Jego reakcji i mechanizmów, które są mocno pobudzane przy głębokich wygięciach. Dzięki temu uczymy się tego, co w jodze najważniejsze – samoobserwacji i skupienia. Uczymy się w bezpieczny sposób zbliżać do swoich granic i zaczynamy je delikatnie przekraczać. To właśnie w takich momentach najlepiej poznajemy samych siebie. Dochodzimy do miejsca, gdzie musimy posłuchać swojego wewnętrznego głosu, zaakceptować i pokochać siebie. Wtedy stajemy na prawdziwej ścieżce jogi. 

W tym kursie zbudujemy solidne podstawy do prawie całej grupy wygięć w jodze. Kładę w nim nacisk na praktykę. To dzięki niej dowiesz się o swoim ciele wszystkiego czego potrzebujesz, aby odnaleźć w wygięciach wygodę, przyjemność i zabawę, a także nauczysz się bezpieczniej, świadomej i uważnej pracy z ciałem. Każdy z nas ma różne ciała, predyspozycje, możliwości i zakresy, dlatego w jodze tak istotna jest mądra i uważna praca z własnym ciałem. Każdą praktykę w tym kursie możesz wykonywać niezależnie lub łączyć je w dłuższe sesje. Za każdym razem doświadczysz nowej przestrzeni w ciele i lepiej zrozumiesz jak różne elementy pracy z ciałem łączą się w całość. Ten kurs daje naprawdę wiele możliwości i sprawi, że pokochasz wygięcia do tyłu. Joga to przygoda i powinnyśmy cieszyć się tą podróżną na każdym etapie praktyki. Liczy się zaangażowanie i determinacja, a wtedy wszystko staje się możliwe.

Kurs składa się z pięciu fundamentalnych praktyk, a każda z nich dotyczy innego rodzaju pracy z ciałem. Wszystkie praktyki ułożone są w taki sposób aby w efekcie końcowym puściły blokady fizyczne, energetyczne i mentalne przed wygięciami do tyłu. W trakcie kursu zajmiemy się otwieraniem bioder i intensywnym rozciąganiem zginaczy bidorowo-lędziwiowych, co pomoże nam odciążyć dolny odcinek kręgosłupa. Otworzymy całą obręcz barkową i klatkę piersiową, aby łatwiej rozćwiczyć górny odcinek kręgosłupa. Zajmiemy się wygięciami, które wzmacniają nasz kręgosłup oraz takimi, które skupiają się na budowaniu zakresów w naszym ciele. Jedna sesja poświęcona jest pasywnym wygięciom doskonale działającym na powięź. W materiale dodatkowym znajdują się trzy praktyki, które pomogą Tobie popracować nad dynamiczną formą wygięć taką jak klęczące dropbacki, techniki wykonywania dropbacków oraz mostki ze stania na głowie. Regularna praca z tym kursem sprawi, że na twojej macie wydarzą się cuda!

Zapraszam Cię serdecznie do udziału w kursie.

Czego się nauczę?

 • Jak bezpiecznie wykonywać wygięcia w praktyce jogi
 • Jak rozpracować poszczególne partie ciała
 • Jak wykonywać dynamiczne wygięcia
 • Jak pracować w pozycjach, by wzmacniać ciało
 • Jak stabilizować ciało, by nie tworzyć przeciążeń
 • Jak bezpiecznie budować zakresy w pozycjach
 • Jak używać ściany, klocków i paska
 • Jak kreatywnie rozwinąć własną praktykę
269,00 

Materiał zawiera

 • Ponad 5,5h materiału
 • 5 fundamentalnych praktyk obejmujących inny zakres pracy w wygięciach
 • 3 praktyki dodatkowe obejmujące techniki wykonywania dynamicznych wygięć
 • 24 miesięczny dostęp do kursu
 • Mnóstwo wiedzy technicznej i wskazówek
 • Narzędzia do rozwinięcia własnej praktyki asan
 • Naukę nowych pozycji, różnych wariantów i modyfikacji
 • Dodatkowe techniki wspomagające i wspierające twoją praktykę

Tematy tego kursu

8 Lekcji 05h 37m 19s
Część 1Czas: 00:59:05

Podczas tego spotkania zajmiemy się dość intensywnym rozciąganiem zginaczy biodrowo-lędzwiowych, mięśni długich i czworogłowych ud. Zbyt duże napięcia w tych mięśniach mogą powodować przodopochylenie miednicy, które może objawiać się uczuciem ucisku w dolnych plecach podczas wygięć. Popracujemy dużo nad tyłopochyleniem miednicy i właściwym jej ustawieniu. Otworzymy również biodra w rotacji na zewnątrz. To wszystko ułatwi nam pracę w różnych wariantach pozycji wielbłąda i mostka.

Część 2Czas: 01:00:22

Na tych zajęciach zajmiemy się mobilizację obręczy barkowej oraz stabilizacją w obszarze łopatek. Nadmierna rotacja ramion do wewnątrz może ograniczać nam ruchomość w górnej części ciała. Stworzoną przestrzeń wykorzystamy do otwierania klatki piersiowej oraz  pogłębiania wygięć w górnym odcinku kręgosłupa. Czeka nas trochę pracy z paskiem i kostką, po której poczujesz ogromną różnicę w ciele. Pod koniec sesji wykonamy kilka trudniejszych wariantów wielbłąda oraz mostku.

Część 3Czas: 00:42:24

Ta sesja to praca nad pasywnymi wygięciami do tyłu. Czeka nas dużo chillu i odpuszczania. Będziemy układali się na kostkach i wałku, tak aby wykorzystać siłę grawitacji. Nauczymy się przede wszystkim rozluźniać w wygięciach, tak aby bardziej uważnie zaobserwować zmiany pojawiające się w ciele. W tej spokojnej sesji tkwi ogromna moc.

Część 4Czas: 01:08:40

Ta część skupia się na wygięciach wzmacniających nasze mięśnie przykręgosłupowe. Popracujemy dużo nan budowanie symetrii w pozycjach oraz zajmiemy się ustabilizowaniem miednicy. Dodatkowo zajmiemy się wzmacnianiem mięśni brzucha, których siła jest niezbędna, aby odciążyć kręgosłup podczas głębszych wygięć. Pod koniec sesji zajmiemy się również wzmacnianiem miśni ud. Niech moc będzie z tobą!

Część 5Czas: 00:55:48

Podczas ostatniego spotkania podsumujemy wszystko, czego nauczyliśmy się do tej pory, po to by popracować nad wygięciami, które tworzą jeszcze większe zakresy w naszym ciele. Ta sesja jest ogólnorozwojowa. Poznamy jeszcze inne warianty różnych pozycji, a przy okazji doskonale rozgrzejemy do pracy całe ciało. Będziemy pogłębiać wygięcia powoli stopniowo i z pełną uważnością. Nie zapominaj, że każda asana to doskonała okazja, by obserwować oddech i ciało oraz słuchać tego, co ono chce nam powiedzieć.

Materiał dodatkowy 1Czas: 00:15:22

Przed tym dodatkowym materiałem koniecznie wykonaj jedną z fundamentalnych praktyk, aby dobrze rozgrzać ciało. Przed nami klęczące drobacki i dużo pracy nad koordynacją ruchu i oddechu. Ta forma dynamicznych wygięć pozwala przełamać strach oraz poznać swoje faktyczne możliwości. Kontrola ciała to podstawa!

Materiał dodatkowy 2Czas: 00:10:06

Przed tym dodatkowym materiałem koniecznie wykonaj jedną z fundamentalnych praktyk, aby dobrze rozgrzać ciało. Lęk to jedna z pierwszych barier, które ograniczają nas podczas dynamicznych wygięć. Spróbumey go przełamać wykonująć mostek ze stania na głowie. Być może wystarczą tobie same przygotowania zawarte w tej części. Po prostu spróbuj.

Materiał dodatkowy 3Czas: 00:25:32

Przed tym dodatkowym materiałem koniecznie wykonaj jedną z fundamentalnych praktyk, aby dobrze rozgrzać ciało. Przed nami klasyczne drobacki. Nauczysz się schodzić do mostka z pozycji stojącej oraz powracać do niej. Wyizolujemy i rozpracujemy każdy poszczególny ruch, który ma znaczenie przy tej praktyce. Skoordynowanie tych wszystkich elementów w jedną płynną pracę stanowi klucz do sukcesu.