Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

« All Wydarzenia

Ashtanga joga z Krystianem Mesjaszem w Szkole Jogi PRANA

25 czerwca 08:00 14:30

Zapraszamy na warsztaty jogi z Krystianem Mesjaszem.

Rozpoczniemy je od praktyki w stylu mysore, podczas których każdy z uczestników otrzyma potrzebne wskazówki i korekty rozwijające jego indywidualną praktykę.
Będziemy mieli również okazję poznać Madnala Namaskar. Przepiękną sekwencję składającą się ze 108 vinyas, w której przechodząc przez kolejne pozycje zataczamy pełny okrąg. Znajdziemy w niej wiele istotnych elementów w praktyce asan takie jak wygięcia do tyłu, rozciąganiem tyłów nóg, i otwieranie bioder. Pracujemy w niej również z balansami i poczuciem równowagi. Mandala to „koło życia”, „centrum i to, co wokół”, symbolizuje harmonię, która powstała z chaosu. Praktyka jest niezwykle kreatywnym połączeniem kilkunastu asan wykonywanych w dość dynamicznym tempie. Nie ma przystanku w żadnej asanie – płynnie na fali oddechu przechodzimy z jednej pozycji do drugiej. Musicie tego spróbować!
Zajęcia uzupełnione zostaną praktykami oddechowymi Sama Vayu oraz oddychaniem z bloczkiem. Te dość proste techniki pozwalają poczuć etapy z jakich składa się oddech oraz odblokować i zwiększyć pojemność życiową płuc. Spotkanie zakończymy wykładem na którym zastanowimy się czym jest zjednoczenie – magiczne połączenie Słońce (ha) i Księżyca (tha) w jodze.

Program:
8.00 – 10.30 – Mysore
11.00 – 11.45 – Sztuka oddechu – pranajama
11:45 – 12:15 Przerwa
12.15 – 13.45 – Mandala Namaskar
13.45 – 14.30 – Joga, czyli zjednoczenie – wykład

Krystian Mesjasz – nauczyciel ashtanga yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso Na Macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach. Napisał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko” oraz książkę “Jogiczna podróż do siebie”. Współpracuje również z Portalem Yogi tworząc sesje do praktyki online.

Inwestycja: 170 zł
Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie udziału mailowo na: kontakt@pranaprzestrzen.pl

Przedpłata w wysokości 80 zł na konto:
Szkoła Jogi Prana

nr: 57 1050 0145 1000 0091 2789 1266 (w tytule przelewu prosimy wpisać „Krystian Mesjasz+ imię i nazwisko oraz nr telefonu”)

Miejsce:
Szkoła Jogi PRANA,
ul. Kusocińskiego 1
Jastrzębie-Zdrój
tel. 603 678 306

Szkoła Jogi PRANA

603 678 306

View Organizator Website