Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

BŁOGO. Joga na Teneryfie

25 września / 08:00 2 października / 17:00

Wyobraź sobie wyjątkową podróż pełną spokoju i odprężenia, gdzie otaczający cię krajobraz staje się harmonijnym tłem dla praktyki jogi. Twoja wyprawa rozpoczyna się w sercu Teneryfy, gdzie tajemnicze góry wznoszą się ku niebu, a niebieskie wody oceanu mienią się w słońcu. Pakujesz swoją matę do jogi, a do bagażu chowasz wygodne ubrania i odrobinę ciekawości. Jesteś gotowa/gotowy na niezwykłą przygodę.

fot. Karolina Eisentraut

Podążając w stronę malowniczego miasteczka Igueste, oddychasz świeżym powietrzem, które przepływa między drzewami i wypełnia każdą komórkę twojego ciała spokojem. Dookoła ciebie rozpościera się bujna zieleń, a w oddali słychać szum oceanu, który delikatnie przypomina o swojej potężnej obecności. Miasteczko jest ukryte wśród wzgórz i klifów. Jego kamienne uliczki i kolorowe domy przywodzą na myśl sielski obrazek z kartki pocztowej. W tle widać imponujące szczyty gór, które nadają temu miejscu niepowtarzalnego charakteru.

fot. Karolina Eisentraut

Po dotarciu do swojego miejsca zakwaterowania, wychodzisz na zewnątrz, aby kontynuować swoją podróż wewnętrzną. Wokół szum oceanu i widok na dziką Anagę – najpiękniejszy park krajobrazowy zajmujący sporą część wyspy. Sprawia on, że każdy oddech staje się medytacją, a każde kroki stają się częścią tańca życia. Odkrywasz przytulne miejsca w miasteczku, urocze plaże otoczone skalistymi klifami lub malownicze polany z widokiem na ocean. Wspólne sesje jogi z innymi uczestnikami podróży dodają energii i inspiracji do twojej praktyki. Podczas wykonywania asan, wznosisz swoje spojrzenie ku niebu, oddychasz pełną piersią i pozwalasz sobie na pełne doświadczanie chwili obecnej.

fot. Karolina Eisentraut

Poranna praktyka jogi budzi twoje zmysły. Wdech i wydech są zsynchronizowane z szumem oceanu. Wchodzisz na dach, rozścielasz matę a widok zieleni koi twoje oczy. Czy to nie brzmi dobrze? Ale to nie wszystko. Kiedy Ty praktykujesz jogę pod moim okiem, Magda przygotowuje przepyszne śniadanie. Lokalne produkty zamienia w lekkie świeże i odżywcze dania. Wspólny stół i brak napiętego harmonogramu gwarantuje, że śniadania będą pokarmem nie tylko dla ciała, ale i dla ducha.

Ale oprócz jogi, jedzenie i relaksu, co jeszcze będziemy robić na tej pięknej wyspie? Poznawać ten uroczy zakątek Ziemi od strony nieturystycznej, a o to zadba Karolina! Jest ona nauczycielką jogi, masażystką i była na tej wyspie wiele razy. Pokaże nam ją od strony mniej turystycznej, nie tej “przewodnikowej” (choć to na pewno też będzie), ale bardziej “lokalsowej”. Na przykład “pokręcimy się” po starej rybackiej wiosce, gdzie wygrzewają się kraby, a fale rozbijają się o ściany domów. Będziemy pieszo wędrować po górskich szlakach i odkrywać ukryte plaże, o których możesz usłyszeć jedynie od mieszkańców. Sam nigdy nie byłem na Teneryfie, bo wydawała mi się bardzo turystyczna, ale czuję, że zobaczenie jej oczami Karoliny może sprawić, że zakocham sie w kolejnym zakątku świata.

fot. Karolina Eisentraut

Przykładowy plan dnia:

Na wyspie będziemy od 25 września do 2 października, czyli na samym początku jesieni. Karolina mówi że jest to idealny termin, bo jest mega ciepło, ale nie upalnie. Jeżeli chcesz zatrzymać lato na chwilę dłużej napisz do mnie żeby zarezerwować sobie miejsce w tej podróży. To będzie piękny tydzień!

7:30 – joga na dachu

9:00 – wspólne śniadanie + prowiant na drogę

10:30 – wycieczka w góry, na plażę lub zwiedzanie (w zależności od dnia)

17:00 – obiado-kolacja

19:00 – wieczorna joga & relaks (w dni, w które nie jedziemy na dalsze wycieczki)

20:00 – masaż u Karoliny

Co zobaczysz na Teneryfie?

  1. Playa de Las Teristas – podobno najpiękniejsza plaża na Teneryfie,
  2. Górska wycieczka szlakami dzikiej Anagi – najbardziej zielonej części wyspy z niezapomnianymi widokami na ocean;
  3. Bacacangrecho (z hiszp. tłumacząc Usta Kraba.) – stara rybacka wioska z niesamowitą architekturą, gdzie ocean niemal dobija falami do okien domów.
  4. San Cristobal de La Laguna – jedno z najstarszych miasteczek na wyspach kanaryjskich, Ze względu na liczbę zabytków w 1999 roku miasto wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
  5. Santa Cruz de Tenerife czyli stolica Teneryfy z wizytą na lokalnym targu oraz wspólną kolacją na dachu w jednej z najlepszych restauracji w mieście.

Co będziesz robić każdego dnia?

  • Po pierwsze JOGOWAĆ.

Bo przecież to wyjazd jogowy 😉 Codziennie czeka nas poranne spotkanie na macie. Tydzień czasu to naprawdę sporo, żeby skupić się na praktyce i nieźle ją rozwinąć. Pierwsze dwa spotkania to sesje prowadzone. Zanurzymy się w Sekwencje Słońca i Księżyca tak, aby każdy mógł zapoznać się z tymi niezwykłymi praktykami. Pozostałe zajęcia odbędą się w stylu mysore. Każdy będzie zgłębiał wybraną przez siebie sekwencję samodzielnie, a ja pomogę dopasować ją do twoich możliwości i potrzeb.

Wieczorem, po dniu pełnym wrażeń, omówimy sobie techniczne aspekty twojej praktyki. Dzięki temu lepiej zrozumiesz jak bezpiecznie wykonywać poszczególne pozycje, a wszelkie wskazówki i inspiracje włączysz na porannych zajęciach. Poświęcimy również trochę czasu na pranajamę i medytację, aby uspokoić oddech, wyciszyć umysł i dobrze nastroić się na kolejny dzień pełen przygód!

  • Po drugie JEŚĆ.

Bo przecież to wyjazd jogowy, a na takich wyjazdach najlepsze jest jedzenie i tym razem nie będzie inaczej. Poranne, przepyszne śniadania oraz ciepłe i sycące wieczorne posiłki, które przygotowane w zgodzie z Tradycyjną Medycyną Chińską, uzbroją nas w odporność na nadchodzący zimowy czas. Posiłki będą roślinne, z możliwym dodatkiem lokalnych produktów mlecznych lub jajek. Obowiązkowo będziemy rozkoszować się poranną kawą lub matchą. A wieczorem pić napary z lokalnych ziół i zajadać się lokalnymi owocami, awokado czy pomarańczami, które w tamtejszym klimacie smakują obłędnie.

  • Po trzecie ODPOCZYWAĆ.

Bo przecież to wyjazd jogowy, a jak mawia Sharat Jois, po porannej jodze się odpoczywa. Niczego Ci jednak nie będę narzucał, będziesz odpoczywać tak jak lubisz. Spędzając czas na eksplorowaniu wyspy, pieszych wycieczkach, leżąc na plaży, pijąc kawę w lokalnej kawiarni lub spędzając czas przy basenie, bądź na tarasie rozmawiając, czytając książkę czy ucinając sobie drzemkę w pięknych okolicznościach przyrody. Nic nie musisz, wszystko możesz. Jednak nie, jedno musisz. Oddać się w cudowne ręce Karoliny, aby wieczornym masażem przeniosła cię do krainy błogości i relaksu 😉

fot. Karolina Eisentraut

Zakwaterowanie

Będziemy mieszkać w trzech, blisko położonych od siebie apartamentach, które są oryginalnymi, zabytkowymi domami w typowej dla Teneryfy architekturze. Są to niesamowicie urocze i proste domy na zboczach Anagi, gdzie z tarasu możesz zachwycać się widokiem oceanu, a wspólny stół w salonie pod chmurką jest sercem domu.

Pokoje są 2-osobowe, a wspólna łazienka przypada na dwa pokoje. Oprócz miejsc pojedynczych, w domu znajduje się też pokój z podwójnym łóżkiem (dla pary lub przyjaciół)

Sama miejscowość położona jest na zboczach Anagi. Jest tom ostatnia wioska na Teneryfie, gdzie od lat żyją uśmiechnięci mieszkańcy wyspy, uprawiając swoje małe poletka na wulkanicznej ziemii.

Jeśli chcesz poczuć klimat autentycznej hiszpańskiej Teneryfy, to właśnie to miejsce jest idealne, w totalnej alternatywie do turystycznego południa wyspy.

fot. Karolina Eisentraut

Ile to kosztuje?

  • Earlybirds do 31.07 – 2 500zł zadatek + 620 euro płatne na miejscu
  • Regularnie po 31.07 – 2 500zł zadatek + 765 euro płatne na miejscu

Cena zawiera:

  • 7 noclegów, czyli 8 dni (zapewniamy ręczniki, podstawowe środki czystości) – 2 pełne posiłki dziennie + małe co-nieco take away
  • codzienną praktykę jogi w kameralnej grupie
  • godzinny masaż twarzy
  • 5 wycieczek po lokalnych atrakcjach
  • wspólna kolacja w restauracji
  • transport na wycieczki (miejski autobus)
  • podstawowe ubezpieczenie grupowe

Cena nie zawiera:

  • lotu w obie strony (przykładowa cena lotu w 2 strony liniami Ryanair bezpośrednio to koszt około 1100 zł w obie strony)
  • wydatków własnych na jedzenie na mieście, czy dodatkowe wycieczki poza planem
  • dodatkowe ubezpieczenia w tym np. zmianę lotów
  • transportu na i z lotniska

Warunkiem rezerwacji miejsca jest zgłoszenie udziału mailowo na adres krystian.mesjasz@gmail.com i dokonanie przedpłaty w wysokości 2.500 zł.

UWAGA! wyjazd jest bardzo kameralny (ok. 14 osób) dlatego nie zwlekaj i zarezerwuj miejsce dla siebie wpłacając zadatek. Reszta kwoty płatna na miejscu gotówką lub przelewem. (istnieje możliwość wystawienia faktury za wyjazd tytułem: warsztaty/kurs jogi)

Zadatek jest bezzwrotny, chyba, że znajdziesz kogoś na swoje miejsce. Choroba, objawy COVID, czy inne nagłe sytuacje nie są podstawą do zwrotu zaliczki.

CHCESZ JECHAĆ Z NAMI?

Napisz koniecznie maila na adres: krystian.mesjasz@gmail.com. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania oraz prześlę szczegóły w celu opłacenia zadatku.

*wyjazd zostanie odwołany do dnia 10 września, jeśli nie zbierze się minimalna grupa 10 osób. Wówczas 100% wpłaconych środków zostanie zwróconych na konto.

** poniesiony koszt biletów lotniczych nie będzie zwrócony, więc jeśli chcesz kupić bilet dużo wcześniej lub nie jesteś pewien to rekomendujemy zakupić bilet tzw. elastyczny, który zawsze można zwrócić/zamienić.

O nas


Krystian Mesjasz

Jest doświadczonym nauczycielem ashtanga yogi oaz vinyasa kramy, który od ponad 15 lat pomaga ludziom odnaleźć harmonię ciała i ducha. Z pasją łączy różne style i techniki, aby dostosować zajęcia do indywidualnych potrzeb swoich uczniów. Jego zajęcia charakteryzują się głębokim podejściem do praktyki, gdzie obok fizycznych asan kładzie duży nacisk na medytację i techniki oddechowe. Znany ze swojego holistycznego podejścia do jogi. Wierzy, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale również droga do samopoznania i równowagi życiowej. Jego misją jest inspirowanie do prowadzenia bardziej świadomego życia. Jego warsztaty charakteryzują się wyjątkową atmosferą i indywidualnym podejściem do każdego uczestnika. Publikował w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi, w portalu „Boso Na Macie” – jednym z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia oraz od czasu do czasu występował w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach oraz przez Matthew Sweeneya (VKM). Napisał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko” oraz książkę “Jogiczna podróż do siebie”. Współpracuje z Portalem Yogi, tworząc sesje do praktyki online. Opracowuje też autorskie kursy, które można znaleźć na stronie www.mesjaszyoga.com Prowadzi warsztaty w całej Polsce, pomagając swoim uczniom rozwijać praktykę jogi i medytacji.

Karolina Eisentraut

Z ogromnej pasji joginka (nauczycielka Hatha Vinyasa Jogi 200 RYT + 50h YTT Inside Flow) i masażystka Kobido & Lomi Lomi nui. Gdyby miała powiedzieć jedną rzecz, która w życiu kręci ją najbardziej… to jest to zdecydowanie świadoma praca z ciałem i ruch, który budzi w nas wrażliwość i kontakt ze sobą. Każdy dzień zaczyna od praktyki jogi, bo uważa, że najważniejsze trzeba zrobić o świcie. Pracę w PortalYogi uzupełnia ucząc Vinyasa jogi w dwóch szkołach w Warszawie oraz masując. Tym sposobem joga i masaż wypełniają jej życie po brzegi. Joga jest dla niej nie tylko fizyczną praktyką, ale także filozofią życia, którą codziennie stara się iść krok po kroku.

Magdalena Komar

Magda z wykształcenia jest architektą, ale z zawodu i zamiłowania wybrała kuchnię. Od 10 lat pracuje z jedzeniem. Gotowała w knajpach, organizowała niezliczone pop-up’y, cateringi, czy wesela. Na stałe mieszka w Berlinie, gdzie pracuje jako food stylistka przy sesjach zdjęciowych i na planach filmowych. Od wielu lat gotuje na warsztatach z jogą, gdzie łączy swoją pasję do gotowania oraz praktykę jogi, z którą jest związana od wielu lat i która jest dla niej codziennym balansem i holistycznym zrozumieniem siebie. Ważne jest dla niej wsparcie organizmu przez jedzenie. Wierzy, że odżywia nas to co jemy, jak jemy i jaka jest jakość tego co jemy. Magda rozwija się również w ceramice. Pracując na kole tworzy serię ceramiki użytkowej.