Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

« All Wydarzenia

II seria ashtanga jogi KROK PO KROKU – kurs online!

9 stycznia / 18:00 30 stycznia / 20:00

II SERIA ASHTANGA JOGI KROK PO KROKU

II seria ashtanga jogi nazywa się “Nadi Sodhana”, oczyszczanie układu nerwowego. Sekwencja tych pozycji jest bardzo wymagająca zarówno na poziomie fizycznym jak i energetycznym. W wielu pozycjach wchodzimy w dość duże zakresy, co pozwala nam dogłębnie poczuć ciało i zresetować układ nerwowy. 

Nasz kurs obejmuje 4 spotkania podczas których intensywnie popracujemy nad drugą serią ashtanga jogi. Po kolei przyjrzymy się każdej asanie składającej się na tą sekwencje. Poznamy kilka ich możliwych wariantów w zależności nad czym każdy poszczególny uczestnik powinien popracować. Przyjrzymy się również bliżej tzw. „pozycjom kluczowy” takim jak kapotasana, ekapada sirsasana czy pincha mayurasana. Są to zaawansowane pozycje i poprzedzimy je dodatkowymi ćwiczeniami oraz asanami pozwalającymi lepiej je zrozumieć i mądrzej przepracować. 

Uczestnictwo w tych warsztatach nie pozwoli tobie od razu perfekcyjnie wykonywać całej sekwencji. Jest to jednak doskonała okazja żeby się z nią zapoznać i zrozumieć w jaki sposób jest skonstruowana, ponieważ pod wieloma względami jest ona rozwinięciem i uzupełnieniem I serii zwanej „Yoga Chikitsa” – Terapia jogą. Druga seria składa się przede wszystkim ze skrętów, otwierania bioder, intensywnych wygięć oraz pozycji rozwijających siłę. Jej celem jest oczyszczenie kanałów energetycznych (nadis), dzięki czemu siła życiowa (prana) swobodnie przepływa i odżywia ciało.
Tradycyjna metoda z Mysore dopuszcza tylko stopniowy rozwój adepta. Kolejne pozycje wykonuje się tylko przy doskonałym opanowaniu poprzedniej. Podczas naszych spotkań odejdziemy trochę od tej metodologii uczenia i zrobimy małą wycieczkę w świat II serii, poznając pozycję, vinyasy, liczne modyfikacje asan, tak żeby każdy mógł poczuć płynność płynącą z praktyki. Udział w tym kursie odsłoni przed tobą te elementy twojej praktyki, na których faktycznie musisz się skupić i rozwinąć. 

Każde spotkanie będzie opierało się na części prowadzonej do konkretnego momentu, a w dalszej części uzupełniać będziemy praktykę kolejnymi asanami. W serii prowadzonej jeżeli pojawią się pozycje poza waszymi możliwościami (a na pewno się pojawią!) będziecie po prostu wykonywać warianty przygotowujące. Po każdych zajęciach będzie dostępne nagranie (tylko na czas trwania kursu!) z którym każdy uczestnik będzie pracował samodzielnie przez kolejny tydzień (minimum 3 razy). Warto zapoznać się z II serią, bo jeśli nie zaczniesz jej wykonywać to nigdy się jej nie nauczysz 😉 Część z Was zna moje podejście i uważam, że “kiszenie się” w pierwszej serii może być szkodliwe i psychicznie i fizycznie. Ciało i umysł potrzebują nowych bodźców do rozwoju. Jeżeli ktokolwiek ma ochotę na tą przygodę i czuje ashtangowy zew zapraszam!

Terminy spotkań:
9 styczeń, godz. 18.00-20.00
16 styczeń, godz. 18.00-20.00
23 styczeń, godz. 18.00-20.00
30 styczeń, godz. 18.00-20.00

Bilety

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking „Get Tickets” will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Bilety are no longer available