Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

« All Wydarzenia

II seria ashtangi krok po kroku

1 kwietnia / 12:00 2 kwietnia / 16:30

II seria Ashtangi

Podczas warsztatów zapoznamy się z II serią ashtanga vinyasa jogi zwaną „Nadi Shodhana” – Oczyszczanie układu nerwowego. Sekwencja tych pozycji jest bardzo wymagająca zarówno na poziomie fizycznym jak i energetycznym. Uczestnictwo w tych warsztatach nie pozwoli tobie od razu perfekcyjnie wykonywać całą sekwencję. Jest to jednak doskonała okazja żeby się z nią zapoznać i zrozumieć w jaki sposób jest skonstruowana, ponieważ pod wieloma względami jest ona rozwinięciem i uzupełnieniem I serii zwanej „Yoga Chikitsa” – Terapia jogą. Druga seria składa się przede wszystkim ze skrętów, intensywnych wygięć oraz pozycji rozwijających siłę. Jej celem jest oczyszczenie kanałów energetycznych (nadis), dzięki czemu siła życiowa (prana) swobodnie przepływa i odżywia ciało.

Tradycyjna metoda z Mysore dopuszcza tylko stopniowy rozwój adepta. Kolejne pozycje wykonuje się tylko przy doskonałym opanowaniu poprzedniej. Gwarantuje to bezpieczny postęp, ugruntowanie ciała oraz oswojenie układu nerwowego w opanowanych asanach.

Na warsztatach zrobimy małą wycieczkę w świat II serii, poznając pozycję, vinyasy, liczne modyfikacje asan, tak żeby każdy mógł poczuć płynność płynącą z praktyki. Każdy jogin musi jednak pamiętać, że tylko codzienna praktyka umożliwia harmonijny rozwój.
Uczestnictwo w warsztatach nie nuczy ciebie wykonywać od razu całej II serii, ale odsłoni tobie te elementy twojej codziennej praktyki na których faktycznie musisz się skupić i rozwinąć. Praktyka jogi to też zabawa i nabieranie dystansu do samego siebie, dlatego zachęcam do uczestnictwa osoby na każdym poziomie zaawansowania
——————————————–
PLAN WARSZTATU:

Sobota (1.4.2023)
12.00 – 12.30 – Wykład wprowadzający
12.30 – 13.00 – I seria prowadzona do Purvottanasany
13.00 – 14.30 – Otwórz serce – wygięcia do tyłu
14.30 – 15.00 – Przerwa
15.00 – 16.30 – Noga za głową – otwieranie bioder

Niedziela (2.4.2023)
12.00 – 13.00 – II Seria prowadzona do Yoganidrasany
13.00 – 14.00 – Siła i moc cz.I – pozycje balansowe
14.00 – 14.30 – Przerwa
14.30 – 16.30 – Siła i moc cz.II – wzmacnianie ramion
——————————————–
Cena promocyjna: 490zł zgłoszenie i zadatek do 28 lutego
Cena normalna: 620zł zgłoszenie i zadatek po 1 marca

Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie udziału mailowo na krystian.mesjasz@gmail.com i wpłacenie zadatku w wysokości 300zł.

Bilety

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking „Get Tickets” will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Bilety are no longer available