Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Latające vinyasy – warsztaty ashtanga jogi z Krystianem Mesjaszem

4 lutego / 10:00 14:30

Latające vinyasy

Praktykując jogę opartą o system vinyasy w dużej mierze skupiamy się na poprawnym wykonywaniu asan zapominając, że vinyasy stanowią istotę systemu. Opiera się one na integrowaniu ruchów ciała z oddechem, za którymi podąża uważność i skupienie. Vinyasy pozwalają płynnie i bezpiecznie przechodzić przez kolejne pozycje oraz pogłębiają koncentrację. Gdy przyjrzymy się głębiej praktyce to vinyasy nie znajdują się między asanami, ale to asany znajdują się pomiędzy nimi. W takim rozumieniu pozycje stają się tylko krótkimi przerwami w sekwencji ruchu i stanowią niewielką część tego, co wydarza się na macie.

Liczba vinyas jest o wiele większa niż liczba asan, dlatego na głębszym poziomie joga jest nie tyle praktyką fizyczną, ale intensywnym ćwiczeniem oddechowym. Na warsztatach skupimy się przede wszystkim na tym co dzieje się pomiędzy pozycjami. Wykonując dodatkowe ćwiczenia nauczymy się w prawidłowy sposób łączyć ruch ciała z oddechem oraz nabierać lekkości i budować siłę.

Na warsztatach przećwiczymy prawidłowe wykonywanie vinyas w Powitaniach Słońca, przeskoki, rolowanie na plecach, chakrasany, „robaczki świętojańskie”, stanie na rękach i wiele innych przepięknych przejść. Dopiero, gdy odkrywamy i włączamy takie elementy, joga staje się prawdziwą sztuką, która wyraża się poprzez dogłębne opanowanie ciała.

Dodatkowe ćwiczenie pozwolą nam lepiej zrozumieć, które mięśnie w ciele należy zaktywizować i wzmocnić, po to aby odnaleźć w ciele więcej lekkości. Poznacie różne techniki uzupełniające pozwalające zbudować siłę mięśni brzucha oraz ramion. Popracujemy również z aktywizacją bandh, które są kluczem do prawidłowej techniki oraz wnoszą praktykę na wyższy energetyczny poziom.

PROGRAM:
10.00 – 10.30 – Esencja vinyasy – kilka słów wstępu
10.30 – 11.45 – Przeskoki między pozycjami
11.45 – 12.30 – Wzmacnianie core i aktywizacja mięśnie głębokich
12.30 – 13.00 – Przerwa
13.30 – 14.30 – Zaawansowane vinyasy, czyli jak praktyka zamienia się w sztukę

PROWADZĄCY:
Krystian Mesjasz – nauczyciel ashtanga yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso Na Macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach. Napisał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko” oraz książkę “Jogiczna podróż do siebie”. Współpracuje również z Portalem Yogi tworząc sesje do praktyki online. Więcej informacji znajdziesz na www.mesjaszyoga.com

DATA:
04.02.2023 r. (sobota)
godz. 10.00 – 14.30

MIEJSCE:
Studio Yoga Balance
Chorzów, ul. Wolności 15
(I piętro, wejście w bramie)

CENA:
240 zł (płatne przelewem na konto YB podane poniżej lub na miejscu gotówką)

UWAGA:
Liczba miejsc ograniczona. Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata całej kwoty bądź zadatku w wysokości 90 zł na konto Yoga Balance: 62 1050 1230 1000 0091 3110 5125 (w tytule przelewu prosimy wpisać „warsztaty z Krystianem + imię i nazwisko + nr tel.”). Po wpłacie zadatku, resztę kwoty wpłacamy na miejscu gotówką.

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wydarzenia w przypadku, jeżeli nie uzbiera się grupa przynajmniej 10 chętnych osób.

ZAPISY I INFORMACJE:
Tel: 608 585 302 (Asia),
poprzez wiadomość na Facebooku lub mailowo: yoga_balance@yahoo.pl

Zapraszamy Was serdecznie na kolejne spotkanie z Krystianem! 

YOGA BALANCE

608 585 302

View Organizator Website