Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

MATTHEW SWEENEY – PIERWSZY WARSZTAT W POLSCE

29 września / 17:30 1 października / 17:00

WARSZTAT Z MATTHEW SWEENEY

Zapraszam na wyjątkowe warsztaty z Matthew Sweeneye`m, który po raz pierwszy przyjedzie do Polski! Masz niesamowitą okazję aby zapoznać się z opracowanym przez niego systemem Vinyasa Krama, opartym o niepowtarzalne sekwencję, z których każda posiada swoją własną, wyjątkową energię. Warsztat skierowany jest do wszystkich praktykujących Ashtanga Jogę, którzy od lat tkwią w tym samym miejscu – w konkretnej asanie lub w określonej serii. Do tych, którzy w swojej praktyce codziennie powtarzają tę samą sekwencje i nie mają okazji zaobserwować, że czasami zmiana jest w porządku – choćby od święta. I do każdego, kto lubi i docenia vinyasę jogę. Podczas warsztatu z Matthew Sweeney’m poznasz i doświadczysz nowej, zmodyfikowanej sekwencji Vinyasa Kramy oraz Pranayamy. Spróbuj, a z pewnością nie pożałujesz.    

————————————————————-

I część warsztatów

Plan warsztatów weekendowych:

Piątek (29 wrzesień 2023)

17.30-20.30 – Chandra Krama / Sekwencja Księżycowa

Sobota (30 wrzesień 2023)

8.00-11.00 – Atapa Krama / Sekwencja Słońca

14.00-17.00 – Wygięcia do tyłu, etapy zejścia w dropbackach

Niedziela (1 październik 2023)

8.00-11.00 – Simha Krama / Sekwencja Lwa

14.00-17.00 – Vinyasa Krama Pranajama

Cena warsztatów weekendowych:

EARLY BIRDS: 1370zl płatność do 15 maja 2023

CENA REGULARNA: 1670zł płatność po 15 maja 2023

Zanim dokonasz wpłaty napisz maila ze zgłoszeniem, aby zostać wpisanym na listę uczestników. W przypadku dużego zainteresowania zostanie stworzona lista rezerwowa.

Zgłoszenia: mesjaszyoga@gmail.com 

————————————————————-

II część warsztatów

Praktyka własna pod okiem Sweeneya od 2 do 5 października, godz. 6.00-8.30

Podczas tych zajęć każdy student wybiera tylko jedną sekwencję VK (Sekwencje Księżycową, Słońca lub Lwa) i pracuje nad nią przez cztery dni pod okiem Matthew Sweeneya. Grupa będzie liczyła maksymalnie 15 osób, tak aby Matthew był w stanie każdemu poświęcić swoją uwagę.

Praktyka zawiera również 30 min pranajamy, dlatego po skończonej praktyce asan żaden uczeń nie opuszcza wcześniej zajęć.

Zapisy na tą część zajęć odbywają się mailowo. Przekażę listę Matthew i to on osobiście zdecyduje, kto weźmie udział w tych zajęciach. Pierwszeństwo mają jego długoletni studenci, w drugiej kolejności uczniowie autoryzowanych polskich nauczycieli (Krystian Mesjasz, Monika Balicka, Ewa Wysocka), następnie osoby, które uczestniczyły w całym weekendowym warsztacie i były obecne na wszystkich zajęciach. 

CENA ZAJĘĆ (4 spotkania): 530zł

Zgłoszenia: mesjaszyoga@gmail.com 

SZCZEGÓŁOWY OPIS WARSZTATÓW WEEKENDOWYCH

PIĄTEK

17:30-20:30

CHANDRA KRAMA / MOON SEQUENCE – SEKWENCJA KSIĘŻYCOWA

Sekwencja Księżycowa to łagodna, płynna praktyka łącząca yin jogę z vinyasą. Pierwotnie Chandra Krama powstała jako przeciwwaga dla praktyk dynamicznych, takich jak Pierwsza Seria Ashtanga Jogi. Mimo, że jest praktyką wspierającą i uzupełniającą główną sekwencję, pomaga zrównoważyć wszystkie aspekty jogi poprzez wdrożenie kilku kluczowych i uniwersalnych zasad: świadomości tu i teraz, odpuszczanie, równoważenia Rajas i Tamas w dążeniu do jakości sattwicznych, medytację oraz terapeutyczne i indywidualne podejście do ucznia. Chandra Krama to praktyka łagodna, płynna, lekka i pełna wdzięku. Przyjdź, aby doświadczyć tego osobiście!

SOBOTA

8:00-11:00

ATAPA KRAMA / THE SUNSHINE SEQUENCE – SEKWENCJA SŁOŃCA

Choć oryginalnie oparta na Pierwszej Serii, Atapa Krama wyróżnia się kilkoma znaczącymi różnicami. Przede wszystkim zakłada skalowanie i podejście indywidualne, dzięki którym praktykujący o dowolnych uwarunkowaniach fizycznych mogą dopasować praktykę do własnych potrzeb. Po drugie, podaje szereg wariantów w przypadku pozycji stojących (zamiast jednej, ustalonej sekwencji praktykowanej dzień w dzień). Prezentuje też bardziej wyważone podeście do skłonów w przód, pracy z otwieraniem bioder oraz stosowania modyfikacji w zakresie wygięć w tył, tak by można było z czasem je pogłębiać. Atapa Krama to praktyka wyważona, dynamiczna, wzmacniająca i dostępna dla wszystkich.

SOBOTA

14:00-17:00

WYGIĘCIA DO TYŁU, ETAPY ZEJŚCIA W URDHVA DHANURASANIE

Nauczane krok po kroku,

Wypracowane techniki wygięć, uczone krok po kroku, są efektem wielu lat praktyki i pracy z uczniami. Panel ten przyda się tym studentom, którzy obawiają się wygięć do tyłu, bądź odczuwają dolegliwości bólowe w różnych miejscach kręgosłupa. Specjalnie opracowane techniki schodzenia do Urdhva Dhanurasany pozwolą odnaleźć łatwość i poznać strukturę dynamicznych wygięć oraz będą niezwykle pomocne we właściwym i bezpiecznym uczeniu się. Moduł obejmuję omówienie Uddiyana Bandhy oraz Mula Bandhy pod koniec zajęć. Wykorzystywane będą różnorakie elementy pomocnicze, takie jak kostki czy ściana. Będzie też sporo przestrzeni na pytania i rozwiewanie wątpliwości uczestników.

NIEDZIELA

8:00-11:00

SIMHA KRAMA / THE LION SEQUENCE – SEKWENCJA LWA

Simha Krama to jedna z czterech podstawowych sekwencji nauczanych przez Matthew. Obejmuje szereg pozycji stojących pozwalających poprawić prawidłowe ustawienie ciała w przestrzeni i rozwinąć zmysł propriocepcji. Sekwencja kładzie duży nacisk na pracę boków ciała. W jej skład wchodzą asany pozwalające wzmocnić nogi, pozycje otwierające obręcz barkową oraz szereg wygięć w tył, wpływających na jakość praktyki ogółem. Simha Krama jest bardzo różnorodna. Stanowi wyzwanie i zabawę jednocześnie. Przyjdź z otwartą głową i przygotuj się na prawdziwy ryk lwa!

NIEDZIELA

14:00-17:00

VINYASA KRAMA PRANAYAMA

Moduł rozpocznie się od ogólnej dyskusji na temat Pranajamy, niektórych zalet i wad współczesnych tradycji oraz punktów wyróżniających na plus Pranayamę w tradycji VK. Następnie Matthew przeprowadzi uczestników przez sekwencję czterech pranayam, a później uczniowie powtórzą całość w ramach trzydziestominutowej praktyki własnej. Doskonały warsztat, dla tych którzy chcą rozpocząć praktykę Pranayamy lub wrócić do niej po przerwie i nieco ją ożywić.

O prowadzącym:

Matthew Sweeney praktykuje jogę od 30 lat, a od 25 naucza. Stworzył szereg sekwencji vinyasa jogi – system Vinyasa Kramy – z myślą o praktykujących w różnym wieku i o różnym stopniu dyspozycji fizycznej. Mimo, że metoda opiera się na ruchu, można z łatwością stosować ją jako jogę terapeutyczną – cechuje się bowiem indywidualnym podejściem nie tracąc przy tym ducha wyzwania i przygody. VK przekłada się na poprawę dobrostanu praktykujących, dając im perspektywę kolejnych lat praktyki, w harmonii i radości.

Matthew równolegle z praktyką jogi przez ostatnie 30 lat praktykował różne formy samopoznania, w tym medytację, Tantrę, Terapię Gestalt, technikę Transforming Cellular Memory, Buddyzm i Advaita Vedantę. Wszystkie te formy pomogły mu dogłębnie zrozumieć jogę oraz związek pomiędzy ciałem, umysłem i Niepodzielną Jaźnią.

www.yogatemple.com

——————————————————————————–

Zgłoszenia proszę wysyłać mailowo na adres:

 mesjaszyoga@gmail.com

———————————————————————-

Cena warsztatów weekendowych:

EARLY BIRDS: 1370zl płatność do 15 maja 2023

CENA REGULARNA: 1670zł płatność po 15 maja 2023

PRAKTYKA WŁASNA : 530zł (płatność po wcześniejszym ustaleniu)

Krystian Mesjasz Yoga

nr: 14 1910 1048 2513 3168 1919 0001

Tytułem: Matthew Sweeney, nr telefonu

Opłata za miejsce na warsztatach nie podlega zwrotowi.

Istnieje jedynie możliwość odstąpienia miejsca drugiej osobie. Miejsce warsztatów: Akademia Ruchu, ul. Ruska 47/48A, 50-079 Wrocław