Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

« All Wydarzenia

Sekwencja Lwa

24 września / 12:00 17:00

Sekwencja Lwa

Sekwencja Lwa jest komplementarną praktyką skonstruowaną przez jednego z autorytetów ashtanga jogi Matthew Sweeney’a. Składa się ona z kilku sekcji skupiających się na różnych elementach praktyki. Mamy w niej Powitania Lwa, wzmacniające pozycje stojące, otwieranie bioder, wygięcia do tyłu angażujące odcinek lędźwiowy i klatkę piersiową oraz wzmacnianie i uelastycznianie ramion i barków.
Cała sekwencja zbudowana jest w logicznym ciągu pozwalającym coraz głębiej pracować z ciałem. Każda kolejna pozycja to wariant pogłębiony lub pozycja przeciwstawna, równoważąca pracę poprzedniej. Sekwencja Lwa kładzie nacisk na pracę bioder wraz rozciąganiem dolnych pleców. Simha Krama jest bardzo pomocna w przypadku problemów z rwą kulszową i z innymi problemami odczuwalnymi w dolnych plecach. Uczy je rozciągać bez kompresji kręgów w lędźwiowym odcinku kręgosłupa.
Na warsztatach wykonamy pełną sekwencję trwającą prawie 2h, tak aby można było swobodnie się w niej zatopić oraz poczuć jej płynność i moc. Praktykę zakończymy Viloma pranajamą, ćwiczeniami oddechowymi, które pozwalają zwiększyć pojemność życiową płuc oraz uregulować oddech. Podczas drugiej cześć naszego spotkania rozpracujemy trudne elementy tej praktyki. Bardzo powoli, warsztatowo, krok po kroku zajmiemy się bardziej wymagającymi pozycjami tak, aby każdy mógł dokładnie zrozumiał ich mechanikę i spróbował okiełznać lwią siłę.

Uczestnicząc w tych warsztatach masz okazję poznać piękną praktykę, nauczyć się jej podstaw oraz trudniejszych elementów, a później według własnych możliwości odtwarzać samemu.

JAKIE KORZYŚCI DAJE PRAKTYKA SEKWENCJI LWA?
– wzmocnienie nóg i uelastycznienie bioder w pozycjach stojących
– wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni brzucha w wygięciach do tyłu
– rozciągnięcie bioder w wygięciach do tyłu
– uelastycznienie ramion i górnej części pleców
– otwieracie górnej cześć pleców i klatki piersiowej w wygięciach do tyłu
– wydłużenie i rozciągnięcie kręgosłupa w skłonach do przodu
– rozluźnienie stawów krzyżowo-biodrowych i całego kręgosłupa w pasywnych skrętach

PROGRAM:
12.00 – 14.00 – Sekwencja Lwa – seria prowadzona
14.00 – 14.30 – Pranajama – ćwiczenia oddechowe
15.00 – 15.30 – Przerwa
15.30 – 17.00 – Siła Lwa – zajęcia warsztatowe z bardziej zaawansowanych elementów sekwencji

Miejsce: Drzewo Życia, Wrocław, ul. Tęczowa 57
Czas: Sobota, 24 wrzesień, start 12.00
Cena: 240zł

Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie udziału mailowo na krystian.mesjasz@gmail.com i wpłacenie zadatku w wysokości 100 zł. Uwaga: w przypadku rezygnacja zadatek nie podlega zwrotowi!

Bilety

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking „Get Tickets” will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Bilety are no longer available