Ładowanie Wydarzenia
 • To wydarzenie minęło.

« Wszystkie Wydarzenia

Sztuka korekt – kurs doszkalający dla nauczycieli

13 kwietnia / 10:00 26 maja / 15:00

Od wielu lat pytacie mnie kiedy zrobię swój własny kurs nauczycielski. Obecnie istnieje wiele świetnych kursów, które zawierają metodykę nauczania, wykonywanie pozycji, anatomię czy filozofię. Spotykam Was na warsztatach i jesteście świetnie przygotowani. Istnieje jednak jedna rzecz której na kursach nauczycielskich poświęca się zbyt mało czasu i uwagi – manualne korekty. Uważam, że jest to świetne dodatkowe narzędzie przydatne w procesie uczenia. Jeżeli chcecie być dobrymi nauczycielami musicie nie tylko się z nimi zapoznać, ale przede wszystkim przećwiczyć. Ich sednem nie jest pomaganie uczniowi głębiej wykonać pozycję, ale pomóc poczuć w niej właściwa pracę i kierunek, w którym uczeń powinien podążać dalej samodzielnie.

Zdecydowałem się na kursu doszkolający dla nauczycieli i osób będących w trakcie szkolenia w którym mogę podzielić się z Wami moim 15 letnim doświadczeniem w uczeniu i stosowaniu korekt. Dzięki niemu będziecie mieli okazję przenieść swój poziom uczenia na wyższy poziom i poznać dodatkowe narzędzia do pracy z uczniami, tak aby bezpiecznie rozwijać ich praktykę i prowadzić dalej. Chcę dać Wam przede wszystkim praktyczną wiedzę. Wykłady i teoria pojawią się na spotkaniach, ale będę tylko wstępem do tego, aby przełożyć zdobytą już wiedzę na pracę z prawdziwym człowiekiem. To tutaj rozpoczyna się prawdziwa przygoda, ponieważ korekty musimy umiejętnie dostosowywać. Liczy się nie tylko budowa ciała, wzrost i proporcje, ale też elastyczność, napięcie mięśniowe, poziom praktyki, temperament, podatność na dotyk czy wzorce oddechowe. Twoi uczniowie są wyjątkowi, czasami stanowią również wyjątkowe wyzwanie, dlatego tak niezbędne jest indywidualne dostosowywanie korekt. Ważna jest twoja wiedza, intencja i umiejętność obserwacji tego, co dzieje się na zajęciach. 

Gwarantuje tobie, że po tych 40 godzinach zajęć twoje zrozumienie procesu uczenia asan wejdzie na wyższy poziom. Dobry nauczyciel powinien nieustannie kształcić się, zdobywać wiedzę, rozwijać się i dokładnie to tobie oferuję. Tego również oczekują twoi uczniowie.Praca z korektami to budowanie relacji z drugim człowiekiem, która opiera się na zaufaniu i kompetencjach. Aby je zdobyć musisz zbudować pewność siebie, a do tego niezbędna jest praktyka. To ona umożliwia podejmowanie właściwych decyzji w danej chwili. 

Dla kogo?

Kurs jest idealny dla nauczycieli jogi, nauczycieli w trakcie szkolenia i osób praktykujących minimum 3 lata, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i doświadczenie. Praktyka własna jest bardzo ważna, dlatego zależy mi, aby spotkać się z osobami, które uczą jogi. W ten sposób między kolejnymi spotkaniami będziecie mogli wszystko przećwiczyć, a także wymienić się doświadczeniami podczas naszych cyklicznych spotkań. Istnieje niezliczona ilość różnych typów budowy ciała, indywidualnych predyspozycji i możliwości, które spotykamy na zajęciach. To właśnie tutaj najwięcej się uczymy i zdobywamy doświadczenie, które czyni nas dobrymi nauczycielami. Nie żaden certyfikowany kurs. Kurs jest otwarty dla wszystkich spełniających powyższe kryteria. Jeżeli nie uczysz nie zamykam tobie drogi, jednak nie będziesz posiadać dodatkowego narzędzia do pracy i nauki, które pomoże tobie zintegrować zdobytą wiedzę. A zadania domowe będę! 

Terminy zjazdów

Kurs jest bardzo kompleksowy. Przed nami 40h zajęć na 4 dwudniowych zjazdach. Dzięki temu będziecie mieli czas przerobić materiał na własnych zajęciach oraz zintegrować zdobytą wiedzę. Korekty trzeba praktykować tak jak asany! Musicie zbudować pewności siebie, odnaleźć delikatność i nauczyć się czuć ciało drugiej osoby. A jak się do tego zabrać dowiecie się na kursie. Terminy zjazdów:

 • 13-14 kwiecień, godz. 10.00-15.00
 • 27-28 kwiecień, godz. 10.00-15.00
 • 11-12 maj, godz. 10.00-15.00
 • 25-26  maj, godz. 10.00-15.00

Moduły:

Skupimy się przede wszystkim na asanach z I serii Ashtanga jogi oraz wygięciach z drugiej. Pojawią się również pozycje z Sekwencji Księżycowej oraz asany często występujących w vinyasowych freestylach. Korekty które poznasz możesz zastosować we wszystkich stylach jogi. Pracę  podzielmy na 8 modułów:

 1. Ustawienie bioder w pozycjach stojących i siedzących
 2. Korekty angażujące obręcz barkową
 3. Skłony do przodu
 4. Wygięcia do tyłu
 5. Pozycję zaawansowane
 6. Asysty w dropbackach
 7. Pozycje odwrócone 
 8. Sekwencja końcowa

Czego nauczysz się na tym kursie?

 • Poznasz 4 etapy procesu  korygowania
 • Poznasz cel wykonywania poszczególnych korekt i ich zastosowaanie w praktyce.
 • Dowiesz się w jaki sposób dostosowywać korekty do uczniów
 • Zdobędziesz wiedzę odnośnie budowania praktyki i poprawnego wykonywania asan
 • Poznasz różne typy korekt
 • Zdobędziesz wiedzę praktyczną
 • Dowiesz się w  jaki sposób zachować bezpieczeństwo swoje i ucznia
 • Poznasz różne typy i budowy ciała
 • Zrozumiesz jak rozkładać siłę i jak kierować wektorem ruchu 
 • Poznasz wskazówki odnośnie stosowania korekt werbalnych i pomocy, stosowania dźwigni, ciężaru własnego ciała oraz pracy z oddechem
 • Poznasz jak zmienić wzorce ruchowe, tak aby dopasować asany do naturalnych możliwości i predyspozycji uczniów. 
 • Poprawisz swoje umiejętności komunikacji
 • Nauczysz się czytać ciało i udzielić najskuteczniejszego pomocy w danym momencie
 • Zbudujesz pewność siebie, która przełoży się na jakość prowadzonych przez ciebie zajęć.
 • Jak chronić swoje ciało podczas korekt – podstawy BHP dla nauczycieli

Zgłoszenia:

Pisz na maila: mesjaszyoga@gmail.com

Zanim zaakceptuje twoje uczestnictwo chciałby telefoniczne z tobą porozmawiać. To nie jest rozmowa kwalifikacyjna, ale chciałbym dowiedzieć się jak długo praktykujesz, uczysz i w jakim stylu najlepiej się odnajdujesz. Tak abyśmy mogli ze wzajemnej współpracy jak najwięcej wyciągnąć. 

Inwestycja

Cena obejmuje 40h praktycznych zajęć oraz regularne konsultacje w trakcie trwania kursu. 

Cena promocyjna 3500zł – płatność do 15 grudnia 2023

Cena regularna 4000 – płatność po 15 grudnia 2023

Miejsce kursu

Święta Krowa Joga Studio, Łąkowa 3/5, Łódź

Prowadzący

Krystian Mesjasz – nauczyciel ashtanga yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso Na Macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach. Napisał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko” oraz książkę “Jogiczna podróż do siebie”. Współpracuje również z Portalem Yogi tworząc sesje do praktyki online