Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

« All Wydarzenia

Wiosenne wzmacnianie & balanse

9 kwietnia @ 09:00 14:30

Skontaktuj się z organizatorem

https://www.lakshmi-joga.pl

Myślami już przy wiośnie – zapraszamy na intensywny warsztat wzmacniania ciała i balansów na nogach i rękach z Krystianem Mesjaszem w Lakshmi!

Balanse są jednymi z najbardziej ekscytujących i zarazem trudnych asan. Ich opanowanie przynosi pewność siebie i wewnętrzną równowagę. Uczą nas jak odnaleźć w sobie wewnętrzną siłę, która kryje się za powtarzaniem określonych wzorców ruchowych. Balanse możemy wykonywać na rękach, siedząc tylko na pośladkach lub stojąc na jednej nodze. Wariantów jakich możemy przy tym wykonać są dziesiątki, jednak za wszystkim stoją pewne określone schematy, które postaramy się odkryć. Będziemy ćwiczyć równowagę stabilnie trwając w pozycjach, ale również skupimy się na równowadze dynamicznej, w której ciało porusza się w zwinny sposób. Więc nad czym będziemy pracować? Nad stabilizacją mięśni i stawów, która wymaga jednocześnie trenowania siły mięśni oraz rozwijania receptorów sensorycznych, które przesyłają do mózgu informacje o tym, jak ciało ustawione jest w przestrzeni. Poznamy przy tym mnóstwo fantastycznych asan.

Podczas pierwszej części warsztatów skupimy się na pracy nóg w pozycjach stojących. Zajmiemy się wzmacnianiem mięśni czworogłowych i szukaniem stabilizacji kolan. W rożny sposób będziemy uczyli się łapania balansu i równowagi, co pozwoli nam to lepiej zrozumieć, które mięśnie w ciele należy zaktywizować i wzmocnić, aby odnaleźć w balansach więcej lekkości. W drugiej części warsztatów skupimy się na pozycjach równoważnych na rękach. Skupimy się nad wspólnymi elementami dla każdej z asan – stabilizacją obręczy barkowej i wzmacnianiem core. Wykonamy różne warianty kruka, konika polnego i bardziej zaawansowane pozycje takie jak Astavakrasana, Koundinyasany czy Eka Pada Galavasana, ale co najważniejsze nauczymy się do nich właściwie przygotowywać. Na obydwu częściach skupimy się na technice, bez której swobodne balansowanie w przestrzeni jest niemożliwe.

PROGRAM:
9.00-11.15 – Balanse w pozycjach stojących
11.15-11.45 – Przerwa
11.45-14.00 – Balanse na rękach
14.00-14.30 – Yoga Nidra

KIEDY: 9.04.2022, 9:00-14:30
GDZIE: Lakshmi Yoga Opole, ul. Reymonta 19, budynek HERA, 2 piętro
INWESTYCJA: 200 zł

Numer konta do płatności:
63 1050 1504 1000 0092 9012 2432
w tytule proszę wpisać: warsztat wzmacnianie i balanse + imię i nazwisko
*wpłata jest gwarancją rezerwacji miejsca (można wpłacić na konto lub w studio do 7.04.2022)

Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 786873289 oraz w wiadomościach prywatnych.
Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy!

200zł