Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

« All Wydarzenia

Druga seria krok po kroku – warsztaty ashtanga jogi z Krystianem Mesjaszem W Yoga Balance

11 czerwca 10:00 14:00

Podczas warsztatów zapoznamy się z II serią ashtanga vinyasa jogi zwaną „Nadi Shodhana” – oczyszczanie układu nerwowego. Sekwencja tych pozycji jest bardzo wymagająca zarówno na poziomie fizycznym jak i energetycznym. Warsztaty to doskonała okazja, aby zapoznać się z trudniejszymi asanami oraz zrozumieć sens i konstrukcję całej sekwencji.

Druga seria składa się przede ze skrętów, intensywnych wygięć, otwierania bioder oraz pozycji rozwijających siłę. Jej celem jest oczyszczenie kanałów energetycznych (nadis), dzięki czemu siła życiowa (prana) swobodnie przepływa i odżywia ciało. Będzie to małą wycieczką w świat II serii. Poznacie pozycję, vinyasy, liczne modyfikacje asan, tak żeby każdy mógł poczuć płynność płynącą z praktyki. Zatrzymamy się na dłuższy czas przy pozycjach będących dla wielu joginów prawdziwymi wyzwaniami takie jak kapotasana, ekapada sirsasana czy pincha mayurasana. Nie chodzi jednak o to, by wykonać te pozycje, ale poznać różne techniki i “sztuczki” które pozwolą wam te pozycje bezpiecznie rozpracować. Jeśli tylko włączyć je do własnej praktyki II seria stanie się dla was przyjemna i możliwa do wykonania.

PROGRAM:
10.00 – 10.30 – Nadi Shodana – kilka słów wstępu
10.30 – 13.30 – praktyka II serii ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania do kapotasany, ekapadasirsasany i pincha mayurasana
13.30 – 14.00 – pytania i odpowiedzi

PROWADZĄCY:
Krystian Mesjasz – badacz, socjolog, kulturoznawca, doktorant na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Autor publikacji naukowych z zakresu religioznawstwa, antropologii kultury i polityki społecznej. Regularnie publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda” przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Na jogiczną ścieżkę wkroczył 15 lat temu. Najpierw przez 6 lat zagłębiał się w metodę B.K.S Iyengara pod okiem Małgorzaty Madej, aż w końcu pochłonęła go praktyka ashtanga jogi. Mimo licznych warsztatów z zagranicznymi nauczycielami największy wpływ wywarł na niego pobyt w Mysore w Indiach i praktyka pod okiem Sharata Joisa, od którego uzyskał autoryzację do nauczania ashtanga jogi. Joga stała się dla Krystiana świadomym zespoleniem cielesnej, intelektualnej oraz duchowej sfery życia człowieka. Prowadzi kameralną szkołę „Joga w Wegeneracji” w Opolu oraz zajęcia w Instytucie Ćwiczeń Psychofizycznych ZEN.

DATA:
11 czerwca 2022 r. (sobota)
godz. 10.00 – 14.00MIEJSCE:
Studio Yoga Balance
Chorzów, ul. Wolności 15
(I piętro, wejście w bramie)

CENA:
240 zł (płatne przelewem na konto YB podane poniżej lub na miejscu gotówką)

UWAGA:
Liczba miejsc ograniczona. Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata całej kwoty bądź zadatku w wysokości 90 zł na konto Yoga Balance: 62 1050 1230 1000 0091 3110 5125 (w tytule przelewu prosimy wpisać „warsztaty z Krystianem + imię i nazwisko + nr tel.”). Po wpłacie zadatku, resztę kwoty wpłacamy na miejscu gotówką. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wydarzenia w przypadku, jeżeli nie uzbiera się grupa przynajmniej 10 chętnych osób.

ZAPISY I INFORMACJE:
Tel: 608 585 302 (Asia),
poprzez wiadomość na Facebooku Yoga Balance lub mailowo: yoga_balance@yahoo.pl

Zapraszamy Was serdecznie na kolejne spotkanie z Krystianem!

YOGA BALANCE

608 585 302

View Organizator Website

Yoga Balance

Wolności 15
Chorzów, 41-500 Poland
+ Google Map