Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

YOGA CAMP na sardynii

17 września / 17:00 24 września / 17:00

Oferujemy tygodniowy wyjazd z codzienną praktyką jogi pod okiem naszego niezastąpionego nauczyciela Ashtangi i Vinyasy Yogi – Krystiana Mesjasza. Energetyczne poranki w otoczeniu malowniczych plaż, błękitu morza i magii sardyńskiej przyrody. Z atmosferą wypełnioną relaksem, spokojem i skupieniem.

Zapraszamy wszystkich, którzy marzą o chwili wytchnienia. Nasza joga to koncentrowanie się na Twoich potrzebach i predyspozycjach. Krystian pokaże Ci jak rozpocząć, rozwinąć lub ugruntować swoją praktykę. 

Codziennie po energetycznym porannym jogowym przebudzeniu, będziemy wspólnie delektować się śniadaniem z typowymi dla tego regionu specjałami.

W czasie naszego wyjazdu proponujemy Ci wspaniałą przygodę jaką jest kitesurfing. Dla tych którzy mają już doświadczenie w tej dziedzinie oferujemy doszlifowanie umiejętności i wspólne pływanie. To nie koniec morskich przygód! Zabierzemy Cię na spotkanie z podwodnym światem Sardynii. Popłyniemy promem na sąsiednią wyspę San Pietro pozachwycać się malowniczym krajobrazem. Tymi wszystkim wrażeniami będziemy się dzielić przy typowo Sardyńskim stole pełnym smaków i zapachów!

PROGRAM WYJAZDU:
Niedziela
– przyjazd i zakwaterowanie
– czas wolny

Poniedziałek
– 8.30 poranna praktyka jogi
– 10.30 wspólne śniadanie zakończone aperitif nad basenem
– 12:00 czas wolny
– 20.00 wspólna kolacja „Frutti di mare”

Wtorek
– 8.30 poranna praktyka jogi
– 10:30 wspólne śniadanie
– 12:00 kurs kitesurfing’u – 1,5 godzinny kurs intro. Dla jednych z Was będzie to pierwszy kontakt z latawcem a dla drugich doszkolenie umiejętności.
– 14:00 czas wolny

Środa
– 8.30 poranna praktyka jogi
– 10.30 wspólne śniadanie
– 13.00 wycieczka łódką na snorkeling. Czterogodzinne podziwianie podwodnego
sardyńskiego życia w sprzęcie ABC, na który składa się maska z fajką oraz płetwy
– 18.00 czas wolny

Czwartek
– 8.30 poranna praktyka jogi
– 10.30 wspólne śniadanie
– 12.00 wycieczka promem do Carloforte.
Carloforte to jedyna zamieszkała miejscowość na wyspie San Pietro. Otoczona niepowtarzalnym wybrzeżem z zapierającym dech klifami oraz przepięknymi plażami z wodą o niezwykle szmaragdowo-zielonej barwie. Samo miasteczko zapełnione jest uroczymi uliczkami z typowo sardyńskimi przysmakami.
– 20.00 powrót do Villarios

Piątek
– 8.30 poranna praktyka jogi
– 10.30 wspólne śniadanie
– 11.30 czas wolny
– 18.00 wieczorna praktyka jogi na plaży przy zachodzie słońca 

Sobota
– 9.00 joga
– 11.00 wspólne śniadanie
– 12.00 czas wolny

Niedziela
– 9.30 wspólne śniadanie
– wyjazd na lotnisko

ZAJĘCIA:

Ashtanga i vinyasa yoga – Podczas wyjazdu będziemy praktykowali w nurciaashtanga i vinyasakrama jogi. Oba style charakteryzują się ściśle określonymi sekwencjami w których duży nacisk kładzie się na synchronizację ruchów ciała z oddechem tak, aby uzyskać płynność praktyki oraz wzmocnić koncentrację umysłu. Czeka nas totalne zanurzenie się w ciało i poznanie jego możliwości. Momentami pełne łagodności, a chwilami dość intensywnie rozbudzimy różne jego zakamarki. Przed nami prawdziwe poranki mocy!

Pranajama i medytacja – Naszą praktykę jogi uzupełnimy ćwiczeniami oddechowymi oraz medytacją. Oddech jest pośrednikiem między ciałem a umysłem. To poprzez wnikliwą jego obserwację nauczymy się wyciszać i uspokajać umysł. Dzięki temu pogłębimy umiejętność introspekcji, tak aby łatwiej było zaobserwować wewnętrzny dialog umysłu i zatopić się w wewnętrzną ciszę. Na chwilę odciągniemy uwagę od codziennych problemów, nie po to by od nich odpocząć, ale nabrać dystansu i nowej perspektywy. To prawdziwa podróż w głąb siebie, która pozwoli nam obudzić wewnętrzną uważność i doświadczyć każdej pojawiającej się chwili. 

Yoga Nidra – Czekają nas również sesje pogłębionej joga nidry, systematycznego relaksu tonizującego cały układ nerwowy. Podczas praktyki nasza uwaga odwraca się od świata zewnętrznego i kieruje do wewnątrz. Znajdujemy się w specyficznym stanie pomiędzy jawą i snem, w którym mamy dostęp do ukrytych treści własnej podświadomości. W stanie takim pojawiają się senne obrazy i marzenia ukazujące co takiego tkwi w nieświadomej sferze umysłu. 

Kitesurfing / wingfoil – Połącz praktykę jogi z lekcjami kitesurfing’u / wingfoil’a. Zacznij z nami swoją przygodę z kitem/wingfoil’em lub rozwiń zdobyte wcześniej umiejętności.

W cenie:

 • 14 godzin zajęć jogi
 • Zakwaterowanie w apartamentach
 • Śniadania oparte na regionalnych produktach
 • Pościel
 • Ręczniki
 • Maty do praktyki jogi
 • Wspólna kolacja sardyńska (owoce morza)
 • 1,5 h szkolenie z kietsurfingu (kurs intro)
 • Wycieczka łódką na snorkeling
 • Wycieczka promem do Carloforte
 • Transport z lotniska (Cagliari Elmas) i na lotnisko (Cagliari Elmas)
 • Ubezpieczenie
 • Nasza opieka na miejscu

Cena nie zawiera:

 • Przelotu (pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia liniami, które Państwo preferują)
 • Opłat dodatkowych za transport sprzętu sportowego podczas przelotu
 • Wyżywienia (wyłączając śniadania)
 • Kursu kitesurfing’u / wingfoil’a
 • Dodatkowych atrakcji

LOKALIZACJA

VILLARIOS • SARDYNIA

Południe Sardynii. Dzikie i tajemnicze. Bezmiar szmaragdu morza, bajecznych plaż i skrytych romantycznych zatoczek. Małe, portowe miasteczka, sklepiki wypełnione lokalnymi specjałami, urokliwe stragany z warzywami i owocami zebranymi tuż za rogiem. Rodzinne restauracje serwujące regionalne przysmaki i wino z własnych winiarni. Wypoczynek bez gwaru masowej turystyki. Prawdziwa włoska sjesta!

Zakwaterowanie:

Villa il Sogno -> zobacz apartament

Prywatna posiadłość z basenem mieszcząca 10 osób. Pokoje trzy lub czteroosobowe. Wszystkie pokoje klimatyzowane. Dwie osobne łazienki. Kuchnia w pełni wyposażona oraz salon z telewizorem. Dostęp do wifi.
Villa położona jest w miasteczku Villarios w spokojnej okolicy z jednej strony otoczona sardyńskimi przyjaciółmi z drugiej drzewami piniowymi z przepięknym widokiem na zatokę Palmas.
W Villi będzie się odbywać codzienna praktyka jogi oraz wspólne śniadania.

Apartamenty Bugenvilla -> zobacz apartament

Apartamenty znajdują się w kameralnym kompleksie zbudowanym w bajkowym, śródziemnomorskim stylu w sardyńskiej wiosce Villarios na południu wyspy. Apartamenty są czteroosobowe z dwiema osobnymi sypialniami oraz łazienkami. W każdym apartamencie klimatyzacja. W pełni wyposażona kuchnia z salonem. Rezydencja umiejscowiona jest na malowniczym wzgórzu ok. 6 km od najbliższej plaży. Do dyspozycji gości jest odkryty basen z przepięknym widokiem na okolicę i zatokę. Całość jest ogrodzona, zielona i bardzo zadbana. Niesamowity klimat tworzą kolorowe kwiaty, które kwitną praktycznie cały rok oraz drzewa oliwkowe ozdabiające alejki i werandy.

Zapisy i zgłoszenia: https://flyzone.com.pl/oferta/yoga-camp-2/