Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

« All Wydarzenia

Yoga Witcher – Nowy wymiar praktyki

7 września / 17:00 10 września / 15:00

Tworząc plan warsztatów zawsze wymyślam taki, w których sam chciałbym uczestniczyć. I tak samo jest tym razem! Przez 4 dni czeka nas totalne zanurzenie w jedną z fundamentalnych praktyk w stylu Vinyasa Kramy. Podczas tych warsztatów nie tylko miło i radośnie spędzisz czas, ale przede wszystkim nauczysz się czegoś, co zostanie z tobą na długo. Sekwencja Słonca, to nad nią będzimy pracować, została stworzona przez Matthew Swenneya. To niezwykły nauczyciel, a jego wnikliwość, precyzja, wieloletnie doświadczenie w uczeniu, pozwalają mu tworzyć z asan przepiękne, bardzo dobrze przemyślane kompozycje. 

Atapa Krama to dość dynamiczna i energetyczna praktyka. W moim odczuciu to ciekawie przebudowana i udoskonalona pierwsza seria ashtanga jogi. Poznałem ją na poziomie 1 oraz 2 i ciągle jestem zaskoczony w jak cudowny sposób potrafi wpłynąć na ciało. Sam zamysł stylu VKM opiera się na tym, że każdą sekwencję można skalować w dół (upraszczać) lub górę (utrudniać), tak aby dopasowywać ją do możliwość i potrzeb praktykującego. Będziecie mogli tego doświadczyć wykonując tą praktykę na 3 różnych poziomach trudności.

W tej sekwencji mamy o wiele więcej pozycji stojących, które pozwalają zbudować siłę nóg. W nieco inny, bardziej wyważony sposób, rozpracowujemy napięcia w biodrach. Mamy również więcej przygotowań w wygięciach do tyłu uwzględniające również otwieranie barków. Nasze zanurzenie w tą praktykę zostanie uzupełnione zajęciami warsztatowymi podczas których zajmiemy się rozwijaniem kilku technik, które występują w tej sekwencji. Popracujemy nad precyzją w pozycjach stojących, zajmiemy się różnymi przejściami i przeskokami między asanami, poćwiczymy drobpbacki wykorzystując najbardziej bezpieczne i efektywne techniki oraz przećwiczymy balans i stanie na rękach przy ścianie. 

Szykuje się fantastyczny czas! Podczas warsztatów odbędziemy również 2 dłuższe sesje pranajamy, sesje joga nidry, a także regeneracyjną i relaksacyjną odmianę Sekwencji Księżycowej, która w cudowny sposób zakończy nasz intensywny weekend. 
Ten warsztat będzie niezwykłym powiewem świeżości dla wszystkich praktykujących ashtangę oraz vnyasę. W tej praktyce każdy odnajdzie coś dla siebie! 
————————————————– 
Czwartek:
17.00 – 19.00 – Sekwencja Słońca 0.8
19.00 – Kolacja
20.30 – 21.30 – Yoga Nidra na Dobranoc

Piątek:
7.00 – 9.00 – Sekwencja Słońca 1.0
9.00 – Śniadanie
13.00 – 14.30 – Pozycje stojące – mechanika pozycji
14.30 – Obiad
17.30 – 18.30 – Stanie na rękach lub na głowie – łapanie osi
18.30 – Kolacja
20.30 – 21.30 – Pranajama – Visamawritti

Sobota:  
7.00 – 9.00 – Sekwencja Słońca – praktyka własna i indywidualne wskazówki
13.00 – 14.30 – Mostki i techniki dropbacków
14.30 – Obiad
17.30 – 18.30 – Przeskoki w pozycjach 
18.30 – Kolacja
20.30 – 21.30 – Pranajama – Oddychanie z bloczkiem

Niedziela:
7.00-9.00 – Sekwencja Słońca 1.2
12.30 – 14.30 – Sekwencja Nowiu -Odpuszczanie
————————————————-
PŁATNOŚĆ:
Cena obejmuje 3 noclegi w pokoju dwu lub trzyosobowym z łazienką, całodzienne wegetariańskie i wegańskie wyżywienie w formie bufetu, codzienne poranne i popołudniowe zajęcia jogi oraz sesje medytacji. Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie udziału mailowo na adres krystian.mesjasz@gmail.com i dokonanie przedpłaty:
– cena promocyjna 1400zł, obowiązuje zadatek w wysokości 800zł płatny do 20 sierpnia 2023
– cena normalna 1520zł, obowiązuje zadatek w wysokości 800zł płatny po 20 sierpnia 2023
Warsztaty odbędą się gdy zbierze się minimum 12 osób

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona do, więc nie zwlekajcie i piszcie!

PROWADZĄCY:
Krystian Mesjasz jest nauczyciel ashtanga yogi oaz vinyasa kramy. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso Na Macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach oraz do Vinyas Kramy przez Matthew Sweeneya. Napisał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko” oraz książkę “Jogiczna podróż do siebie”. Współpracuje z Portalem Yogi, tworząc sesje do praktyki online. Opracowuje też autorskie kursy, które można znaleźć na stronie www.mesjaszyoga.com. Prowadzi warsztaty w całej Polsce, pomagając swoim uczniom rozwijać praktykę jogi i medytacji.

Bilety

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking „Get Tickets” will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Bilety are no longer available