Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

« All Wydarzenia

Yoga Witcher – odczaruj swoją praktykę

30 września / 17:00 2 października / 15:00

YOGA WITCHER – ODCZARUJ SWOJĄ PRAKTYKĘ

Praktyka jogi uczy nas panowania nad ciałem. Nie ogranicza się ona tylko do wykonywania pozycji rozciągających lub wzmacniających, ale pomaga usprawnić ciało w różnych wymiarach. Zwinność, zręczność, koordynacja ruchowa, poczucie balansu to równie ważne aspekty praktyki. Aby je przećwiczyć popracujemy nad Sekwencją Tygrysa. Zawiera ona wiele ciekawych elementów, które pozwolą tobie spojrzeć jeszcze inaczej na praktykę asan. Jest tutaj dużo ruchu i płynnego przechodzenia między pozycjami. Jak dzikie koty będziemy intuicyjnie wykorzystywać spryt i zwinnie poruszać się po macie, a bardzo przydatna do tego okaże się koordynacji ruchowa. 

Pozycje stojące na początku serii pomogą nam wzmocnić ciało, nauczyć się stabilizacji oraz balansu. W całej sekwencji pracujemy dużo nad rozciąganiem tyłów nóg, ale jednocześnie nie wykonujemy żadnych skłonów do przodu. Występuje tutaj wiele elementów pozwalających dobrze rozluźnić i rozciągnąć zginacze biodrowo-lędźwiowe. Niezbędny element przy wszelkiego rodzaju wygięciach do tyłu i szpagatach. Przećwiczymy również elementy stania na rękach, jako ważny aspekt budowania świadomości ciała, siły, odwagi i koordynacji. Wygięcia do tyłu również skupiają się na płynnej pracy, a nie na długim trwaniu w pozycjach i w cale nie chodzi tutaj o drobacki. Wiem, że brzmi tajemniczo. Ta sekwencja to niesamowita przygoda, nowe ruchu, nowe zakresy – jednym słowa siła i zwinność dzikiego kota. 

Praktykę tą można rozwijać o trudniejsze elementy, jednocześnie zawiera wiele podstaw i fundamentów, które przydadzą się na każdym poziomie praktyki. Jeżeli czujecie dziki zew piszcie! Gwarantuję mnóstwo jogicznej zabawy i niezapomnianych wrażeń! 🙂

MIEJSCE:
https://www.nieprzesnia1.com

Nieprześnia 1 to uroczy kompleks wypoczynkowy otoczony pięciohektarowym parkiem. Mieści się w nim m.in. zabytkowy dworek z 1934 roku, jabłoniowy sad, warzywnik i staw. Do dyspozycji gości oddajemy miejsca noclegowe w gustownie urządzonych pokojach z łazienkami, przestronną restaurację typu slow food, zabytkową kamienną piwnicę, saunę, gabinet masażu, salę do ćwiczeń z podgrzewaną podłogą oraz, od niedawna, drewniany pomost na stawie do prowadzenia zajęć jogi. Nieprześnia 1 to idealne miejsce dla osób poszukujących aktywnego wypoczynku i wyciszenia.

PROGRAM:
Piątek (30 wrzesień)
17.30 – 19.00 – Simha Namaskar i Mandala Namaskar
19.30 – Kolacja
21.00 – Yoga Nidra

Sobota (1 październik)
7.00 – 8.30 – Sekwencja Tygrysa – pozycje stojące i zamykające
9.00 – Śniadanie
13.00 – 14.30 – Core sekwencji 
14.30 – Obiad
17.30 – 18.30 – Przygotowania do stania na rękach
18.30 – Kolacja
20.30 – Medytacja

Niedziela (2 październik)
7.00 – 9.00 – Sekwencja Tygrysa – seria prowadzona
9.00 – Śniadanie
12.00 – 13.30 – Dopieszczamy praktykę – powtórka, pytania i odpowiedzi
14.00 – Obiad

PŁATNOŚĆ:
Cena obejmuje 2 noclegi w pokoju dwu lub trzyosobowym z łazienką, całodzienne wegetariańskie i wegańskie wyżywienie w formie bufetu, codzienne poranne i popołudniowe zajęcia jogi oraz sesje medytacji. Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie udziału mailowo na adres krystian.mesjasz@gmail.com i dokonanie przedpłaty:
– cena promocyjna 850zł, obowiązuje zadatek w wysokości 500zł płatny do 31 sierpnia 2022
– cena normalna 950zł, obowiązuje zadatek w wysokości 500zł płatny od 1 września 2022
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona do 18, więc nie zwlekajcie i piszcie!

PROWADZĄCY:
Krystian Mesjasz – nauczyciel ashtanga yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso Na Macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach. Napisał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko” oraz książkę “Jogiczna podróż do siebie”. Współpracuje również z Portalem Yogi tworząc sesje do praktyki online. Więcej znajdziesz na stronie www.mesjaszyoga.com

Yoga Witcher

KONTAKT:
Krystian Mesjasz tel. 665 748 891 lub email: krystian.mesjasz@gmail.com
Warsztaty odbędą się gdy zbierze się minimum 12 osób.

Nieprześnia 1

Bilety

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking „Get Tickets” will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Bilety are no longer available