Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

YOGA WITCHER – SEKWENCJA LOTOSU

6 września / 15:00 8 września / 15:00

Tworząc plan warsztatu zawsze wymyślam taki, w którym sam chciałbym uczestniczyć. I tak samo jest tym razem! Chcę żebyście nie tylko pojogowali, ale przede wszystkim czegoś się nauczyli. Przez cały weekend będziemy pracowali nad Padma Kramą – Sekwencją Lotosu. Stworzył ją mój nauczyciel Matthew Swenneya. Jego wnikliwość, precyzja i wieloletnie doświadczenie w uczeniu, pozwalają mu tworzyć z asan przepiękne, bardzo dobrze przemyślane kompozycje.

Padma Krama to rozwinięcie Sekwencji Słońca. Moco na niej bazuje, a zarazem zawiera nowe, całkowicie inne sety asan, które pozwalają eksplorować pozycje lotosowe. Zamysł stylu Vinyasa Krama opiera się na założeniu, że każdą sekwencję można skalować w dół (upraszczać) lub w górę (utrudniać), tak aby dopasowywać praktykę do możliwość i potrzeb uczniów.

W tej sekwencji mamy wiele pozycji stojących pozwalających zbudować siłę nóg i popracować nad balansem. Pojawiają się w niej również balanse na rękach, jednak przede wszystkim skupiamy się w niej na aktywnym otwieraniu bioder tak, aby wykonać nieco trudniejsze warianty lotosów i eksplorować go w różnych dodatkowych asanach. Praktykę można (a nawet trzeba!) modyfikować, więc dla osób nie mających tak elastycznych bioder zamiennie będę dostępne świetne pozycje przygotowujące. 

Ten warsztat będzie niezwykłym powiewem świeżości dla wszystkich praktykujących ashtangę oraz vinyasę. Znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji. W sekwencji znajdują się trudniejsze elementy, ale jednocześnie obejmuje wiele podstaw i fundamentów, które przydadzą się na każdym poziomie praktyki. Gwarantuję mnóstwo jogicznej zabawy i niezapomnianych wrażeń! 


PROGRAM:
Piątek (6 wrzesień)
17.00 – 19.00 – Sekwencja Słońca
19.00 – Kolacja
21.00 – Yoga Nidra

7.00 – 9.00 – Sekwencja Lotosu – cz. II
9.00 – Śniadanie
12.00 – 13.30 – Dopieszczamy praktykę – powtórka, struktura sekwencji, pytania i odpowiedzi
13.30 – Obiad

Sobota (7 wrzesień)
7.00 – 9.00 – Sekwencja Lotosu cz. I
9.00 – Śniadanie
13.00 – 14.30 – Otwieranie bioder – warsztat
14.30 – Obiad
17.30 – 18.30 – Sekwencja Lotosu – wybrane asany i przejścia
18.30 – Kolacja

Niedziela (8 wrzesień)
7.00 – 9.00 – Sekwencja Lotosu – cz. II
9.00 – Śniadanie
12.00 – 13.30 – Dopieszczamy praktykę – powtórka, struktura sekwencji, pytania i odpowiedzi
13.30 – Obiad

MIEJSCE: https://www.nieprzesnia1.com

PŁATNOŚĆ:
Cena obejmuje 2 noclegi w pokoju dwu lub trzyosobowym z łazienką, całodzienne wegetariańskie i wegańskie wyżywienie w formie bufetu, codzienne poranne i popołudniowe zajęcia jogi oraz sesje medytacji. Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie udziału mailowo na adres krystian.mesjasz@gmail.com i dokonanie przedpłaty:

– cena promocyjna 1150zł, obowiązuje zadatek w wysokości 500zł płatny do 15 lipca 2024
– cena normalna 1250zł, obowiązuje zadatek w wysokości 500zł płatny po 15 lipca 2024

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona do 14, więc nie zwlekajcie i piszcie!

Krystian Mesjasz Yoga
nr: 14 1910 1048 2513 3168 1919 0001
Tytułem: Lotos, nr telefonu

KONTAKT:
Krystian Mesjasz tel. 665 748 891 lub email: krystian.mesjasz@gmail.com

Krystian Mesjasz

Jest doświadczonym nauczycielem ashtanga yogi oaz vinyasa kramy, który od ponad 15 lat pomaga ludziom odnaleźć harmonię ciała i ducha. Z pasją łączy różne style i techniki, aby dostosować zajęcia do indywidualnych potrzeb swoich uczniów. Jego zajęcia charakteryzują się głębokim podejściem do praktyki, gdzie obok fizycznych asan kładzie duży nacisk na medytację i techniki oddechowe. Znany ze swojego holistycznego podejścia do jogi. Wierzy, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale również droga do samopoznania i równowagi życiowej. Jego misją jest inspirowanie do prowadzenia bardziej świadomego życia. Jego warsztaty charakteryzują się wyjątkową atmosferą i indywidualnym podejściem do każdego uczestnika. Publikował w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi, w portalu „Boso Na Macie” – jednym z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia oraz od czasu do czasu występował w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach oraz przez Matthew Sweeneya (VKM). Napisał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko” oraz książkę “Jogiczna podróż do siebie”. Współpracuje z Portalem Yogi, tworząc sesje do praktyki online. Opracowuje też autorskie kursy, które można znaleźć na stronie www.mesjaszyoga.com Prowadzi warsztaty w całej Polsce, pomagając swoim uczniom rozwijać praktykę jogi i medytacji.