5.00(2)

Vinyasa Wzmacniająca

 • Poziom kursu: Średnio zaawansowane
 • Suma zarejestrowanych 112

Opis

Zapraszam Cię serdecznie do udziału w kursie.

Praktyka jogi przywraca wewnętrzną równowagę. Harmonizuje energię słoneczną z księżycową, pierwiastek męski z żeńskim, łączy ciało z umysłem, a indywidualną duszę z duszą wszechświata. Na poziomie fizycznym ta równowaga przejawia się w dwóch filarach: sile i elastyczności. Tylko zrównoważenie tych dwóch aspektów sprawia, że nasz praktyka staje się bezpieczna i nieustannie się rozwija. Często w praktyce asan skupiamy się na wypracowywaniu elastyczności. Przybieramy jakąś asanę i trwamy w niej przez chwilę skupiając się na oddychaniu. I to jest piękne. Niwelujemy napięcia w ciele, zwiększamy ruchomość stawów, czujemy lekkość i doświadczamy wewnętrznej przestrzeni. Niestety, gdy ten aspekt zaczyna dominować w naszej praktyce może prowadzić do braku stabilizacji, siły, a nawet przeciążenia stawów.  Zrównoważenie siły i elastyczności pozwala odkryć cudowną harmonię, która pozwala nam z lekkością opanowywać kolejne asany. 

Ten kurs został zaprojektowany po to, aby poprzez praktykę jogi zbudować wewnętrzną siłę. Poruszysz w nim praktycznie każdy mięsień. Skupimy się tutaj nie tylko na budowaniu siły rąk, ale praktycznie każdej części ciała. Zapracują mięśnie całych pleców i łopatek, core i mięśnie głębokie, mięśnie pośladkowe, czworogłowe, cała obręcz barkowa i takie które trudno nazwać 😉 Nauczysz się przy okazji wielu pozycji, które bazują na budowaniu siły i stabilności oraz poznasz wiele technik przygotowujących, które nauczą ciebie wykonywać nawet skomplikowane vinyasy. 

Ten kurs pomoże zbudować tobie siłę i wzmocnić całe ciało. Już po kilku praktykach poczujesz większą zwartość, stabilność i z większą lekkością wytrwasz w trudniejszych asanach. Nasze mięśnie muszą być silne i elastyczne, aby funkcjonowały we właściwy sposób. Ten kurs to fantastyczna przygoda, która pozwoli głębiej zanurzyć się w ciało i doświadczyć go jeszcze intensywniej. 

Zobacz co Cię czeka w trakcie spotkań ze mną.

Czego się nauczę?

 • Jak budować siłę w praktyce jogi
 • Jak stabilizować ciało w asanach
 • Jak wykonywać siłowe i wzmacniające asany
 • Jak poprawić kondycję i wytrzymałość
 • Dodatkowych technik wspomagających (CO?)
 • Wykonywania różnych vinyas
 • Kreatywnego podejścia do własnej praktyki

Opinie studentów

5.0

Total 2 Ratings

5
2 Oceny
4
0 ocena
3
0 ocena
2
0 ocena
1
0 ocena

Fantastyczny kurs prowadzony na najwyższym poziomie. Z każdą kolejną lekcją wzrasta poziom umiejętności, siły i elastyczności. Do każdej lekcji można wielokrotnie wracać, pracując nad tymi częściami ciała, które wymagają wzmocnienia. Instrukcje bardzo przejrzyste, dokładne i niesamowicie pomocne sprawiają, że nawet najtrudniejszy element może być w naszym zasięgu.

Niezwykle pomocny kurs - polecam wszystkim, a zwłaszcza praktykującym Ashtangę! Moc praktycznych wskazówek, niektóre lekcje dają prawdziwy wycisk. Będę do nich wracać ;)

239,00 

Materiał zawiera

 • 8 lekcji i prawie 8h materiału
 • 24 miesięczny dostęp do kursu
 • Wszystko czego potrzebujesz do zbudowania siły w praktyce jogi
 • Naukę asan bazujących na sile
 • Dodatkowe techniki wzmacniające
 • Elementarne rozpracowanie różnych vinyas

Tematy tego kursu

8 Lekcji 7h 52m 03s
1. Siła i mocCzas: 00:56:10

Praktyka ta skupia się na podstawowej rzeczy jaką jest stabilizacja obręczy brakowej. Czeka ciebie nie tylko wzmacnianie ramion, ale też praca z mięśniami brzucha. Liczne deski i kije w różnych wariantach, a także podstawowa stabilizacja core. Dodatkowa praca w zmodyfikowanej navasanie oraz przygotowania do lolasany, tak aby zaktywizować mięsnie głębokie tułowia.

2. Totalne wzmocnienieCzas: 00:58:20

W tej praktyce rozbudowujemy pracę ramion i barków oraz zajmujemy się ich mobilizacją. Różne warianty asan sprawiają, że praktyka jest ogólnorozwojowa i genialnie przygotuje ciebie do kolejnych zajęć. Znajdziesz tu przygotowania do pozycji pincha mayurasana oraz dość intensywnie popracujesz ze skośnymi mięśniami brzucha. Pod koniec praktyki, znajdziesz kilka pozycji rozciągających mięsnie brzucha i rozluźniających biodra.

3. Rozgrzej swój coreCzas: 00:55:55

Praca mięśni skośnych brzucha jest niezwykle ważna. W tej części rozbudujemy tą pracę o dodatkowe ćwiczenia i asany. Popracujemy również nad jednym z wariantów stania na głowie – tripod. W sesji pojawi się również lolasana i przygotowania do rolowanych vinyas tak, aby popracować nad koordynacją ruchową. Niech nie zdziwią ciebie elementy L-sit. Jest to dobre przygotowanie do ćwiczeń znajdującej się w dalszej części kursu. 

4. Mocne i elastyczne biodraCzas: 1:07:41

Elastyczne biodra to zdrowe biodra. Czasami jednak potrzebujemy poczuć w nich trochę zwarcia i większej kontroli. Ma to niesamowite przełożenie w balansach na jednej nodze. Popracujemy tutaj nad otwieraniem bioder, a zarazem nad wzmacnianiem mięśni pośladkowych, zginaczy biodrowo lędźwiowych oraz mięśni czworogłowych uda. Być może uda się tobie wykonać jeden z balansów – galavasana, a jeżeli się nie uda to przynajmniej spróbujesz!

5. OgieńCzas: 00:57:36

Na tych zajęciach w dużej mierze skupimy się na wygięciach i pracy wszystkich mięśni pleców. Jeżeli chcesz w przyszłości wykonywać głębokie wygięcia to te partie mięśni musisz koniecznie wzmocnić. W tej sesji pojawią się podobne ćwiczenia do tych z  poprzednich spotkań, ale w bardziej zaawansowanej formie. Znajdziesz również świetne przygotowania do balansów na jednej nodze, pełne wykonanie l-sit przydatne przy vinyasach, dynamiczne ustrasany oraz mostki. Jest ogień!

6. Stabilność i kontrolaCzas: 00:55:16

W tej części wykonasz pozycje, które już znasz jednak w nowych, pełniejszych odsłonach. Popracujemy nad wzmacnianiem mięśni nóg, balansami na jednej nodze oraz pracą mięśni głębokich. We wszystko będą zaangażowane biodra. Rozciągniesz je i wzmocnisz, zarówno w pozycjach stojących jak i siedzących. Z pewnością wrócisz do tej sesji wiele razy!

7 PrzestrzeńCzas: 1:02:38

W tej sesji ponownie skupimy się na wygięciach do tyłu. Zajmiemy się przede wszystkim wzmacnianiem prostowników grzbietu, najszerszym mięśniem grzbietu, czworobocznym i równoległobocznym. Poznasz ciekawe warianty ustrasany oraz rozwiniemy różne warianty mostka, w których znaczenie mają mocne nogi. Poczujesz pełne otwarcie klatki piersiowej i dużo cudownej przestrzeni w ciele. 

8. Vinyasa łatwiejsza niż myśliszCzas: 00:57:01

W tej praktyce skupimy się bardzo na technice wykonywania asan. W elementarny sposób rozpracujemy vinyasy w zeskokach do przodu i tyłu. Każdy nawet najdrobniejsze ułożenie ciała ma znaczenie, aby wydobyć z tej praktyki płynność i lekkość. Zakończymy sesję rozluźnianiem ramion i barków. Czeka ciebie dużo inspirującej zabawy.