Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

« Wszystkie Wydarzenia

Zakochaj się w Indiach – Mysore Trip vol.4

1 marca / 12:00 15 marca / 17:00

Chciałbym zabrać Was na wyjazd do Indii połączony z praktyką jogi. Celem naszej podróży jest legendarne miasto Mysore w południowych Indiach, w którym nieprzerwanie od prawie 100 lat naucza się tradycyjnej ashtanga jogi. Od ładnych kilku lat regularnie podróżuję do tego miejsca by w Instytucie KPJAYI pod okiem mojego nauczyciela Sharata Joisa pogłębiać praktykę jogi. W sumie spędziłem tam prawie dwa lata i podczas każdego pobytu odkrywam w tym mieście coś niesamowitego.

Zazwyczaj wycieczki po Indiach opierają się na tym, że w kilkanaście dni zwiedza się kilka różnych miast, najważniejsze świątynie i lokalne atrakcje. Niby dużo można zobaczyć na raz, ale w praktyce po takim błyskawicznym tripie zamiast poczucia bycia w Indiach i obcowania z tą niesamowitą kulturą pozostaje tylko ogólne “wrażenie”. Niewielu organizatorów wspomina, że taka “objazdówka” to zazwyczaj kilkanaście godzin w pociągach, autobusach i samolotach, co drugi dzień. Niedospanie, szybkie zakwaterowanie często w niesprawdzonych miejscach, zimny prysznic, jedzenie w pierwszej najbliższej restauracji, lokalna atrakcji i znowu w drogę. Indie są tak różnorodne i bogate w doznania, że nie sposób zobaczyć wszystkiego na raz. Jak można w ten sposób poczuć magię Wschodu? Gdzie w tym wszystkim jest czas na delektowanie się życiem i miejscem, w którym się przebywa – przepysznymi posiłkami, zadziwiającym widokami, przepięknymi krajobrazami, tajemniczą kulturą i ludźmi, którzy ją tworzą.

Podczas organizowanego wyjazdu oferuję Wam coś całkowicie innego. Zaszyjemy się w jednym miejscu i poznamy przeróżne jego zakamarki i oblicza. Odnajdziecie swoją ulubioną knajpkę z przepysznym thali i curry. Zaobserwujecie jak wygląda naturalny rytm dnia. Wnikniecie na chwilę w zwyczajne indyjskie życie, które dla nas europejczyków jest całkowicie niezwyczajne.

Będziemy mieszkać w komfortowych apartamentach, czystych i bezpiecznych. Codziennie rano będziemy praktykować jogę na dachu z pięknym widokiem na okolicę. Przez tydzień ze mną, a później oddam Was w ręce sprawdzonego indyjskiego nauczyciela. Po prostu będąc w Mysore trzeba do takiej szkoły wpaść i poczuć jej klimat. Tuż po praktyce zjemy wspólne śniadanie na tarasie lub w pobliskich śniadaniowniach. Popołudniami będziemy zwiedzać okolicę – sklepiki, targi, świątynie, miejsca kultu, restauracje, a przy tym wszystkim dobrze się bawić Wpadniemy na targ Devaraja, gdzie wiecznie panuje kupiecki harmider. Zwiedzimy pałac w Mysore w dzień jak i przepięknie oświetlony w nocy. Odwiedzimy muzeum czy świątynie Chamundii na szczycie pobliskiego wzgórza.

Odbędziemy też kilka dalszych podróż, żeby zobaczyć jak wygląda życie poza miastem. Odwiedzimy m.in. Bylakuppe miasto gdzie zostali przesiedleni mnisi tybetańscy po inwazji Chin na Tybet. Odwiedzimy jedną z najstarszych świątyń dźinizmu w miejscowości Shravanabelagola. Spędzimy popołudnie nad rzeką w Srirangapatna starożytnym indyjskim mieście. Odwiedzimy wodospad i być może uda nam się wpaść na indyjskie wesele. Zobaczymy także przepiękne ogrody Brindavan Gardens.

Przede wszystkim zabiorę Was do najsmaczniejszych restauracji w jakich byłem, a przez to pokochacie indyjskie jedzenie i na pewno zapamiętacie, że “non spicy” i tak będzie spicy. Jest jeszcze wiele cudownych miejsc, które zobaczymy na miejscu. Musicie zdać się na mnie i moją pomysłowość, bo tego czego nauczyłem się w Indiach to to, że nie może za dużo planować. Czasami trzeba trochę zwolnić, wyluzować i popłynąć z nurtem wydarzeń.
Wyjazd jest zatem doskonałą okazją do pracy nad sobą i samorozwojem. Poznacie inną kulturę dzięki czemu inaczej spojrzycie na tą, w której zostaliście wychowani. Macie okazję zmienić sposób postrzegania swojego życia oraz zaobserwujecie bogactwo i różnorodność, którą oferuje świat. Cały proces zostanie ugruntowany poprzez codzienną praktykę jogi. W planach również kurs gotowania tradycyjnych potraw indyjskich z Shalią, dwudniowy kurs pranajamy z moim nauczcyielem dr Prahladem, a także jednodinowy kurs masażu z Ravi Kumarem. Szykuje się naprawdę moc wrażeń! 


—————————————————————————
W PROGRAMIE
– codzienna praktyka jogi,
– wycieczka do Bylakuppe
– wycieczka do Melukote
– wycieczka do Sarvangabelagole
– wycieczka do Srirangapatny
– wycieczka do Somanathapura/Talakad
– wycieczka Brindavan Gardens
– wycieczka na Chamundi Hills
– pałac Mysore
– targ Devaraja
– muzeum w Mysore,
– Pałac Jaganmohana
– drzewo Banyans
– bollywodzki film w oldschoolowym kinie
– wzgórza Chamundi Hills
– codzienne przygody kulinarne – bezpieczne!
– kurs gotowania
– kurs filozofii lub pranajamy
– kurs masażu

CENA WYJAZDU: 3200zł (zadatek) + 500USD (płatne na miejscu)

CENA OBEJMUJE:
– zajęcia jogi
– noclegi w wygodnych apartamentach
– transfer z lotniska i na lotnisko w Indiach
– wynajem autokarów na wycieczki poza miasto
– wejście do obiektów wymienionych w programie wyjazdu
– ubezpieczenie podróżne
– opłacone wycieczki i transport (na dalsze wypady)
– kurs gotowania
– kurs filozofii lub pranajamy
– 3 wyjątkowe posiłki w legendarnych jogicznych miejscach

CENA NIE OBEJMUJE:
– bilet lotniczy
– transport na lotnisko i z lotniska w Polsce
– e-wizy turystycznej do Indii
– prywatnych zakupów
– codziennego wyżywienia
————————————————————————-
TERMIN WYJAZDU:
1-15.03.2024 – Oczywiście pomogę w znalezieniu najlepszego połączenia
Gdy zbierze się grupa stworzę na FB tajną grupę na której będziemy ustalali wszystkie szczegóły. Szczepienia, wiza, płatności na miejscu, co zabrać do bagażu itd. Generalnie wszystko co trzeba wiedzieć, by wylecieć ze spokojną głową. 

REZERWACJA :
Uwaga! Grupa bardzo kameralna, maksymalnie 12 osób.
Rezerwacji można dokonać wpłacając bezzwrotny zadatek w wysokości 3200 zł do 1 grudnia 2023 przelewem. Pozostała kwota 500$ płatna gotówką na miejscu. 

Przy rezygnacji po tym terminie ponosisz koszty wysokości 100% wpłaconego zadatku (chyba, że znajdziesz osobę chętną na twoje miejsce). Nie dotyczy to sytuacji, w której nie będzie można podróżować ze względu na wstrzymane loty z powodów epidemiologicznych.

ODWOŁANIE WARSZTATÓW PRZEZ ORGANIZATOR
Zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku nieprzewidzianej sytuacji losowej. Otrzymasz wtedy zwrot wpłaconego zadatku. W żadnym przypadku nie ma możliwości zwrócenia kosztów biletów lotniczych i innych kosztów podróży, które nie są wliczane w cenę wyjazdu.

WIZA/PASZPORT
Uwaga! Wymagany jest paszport, ważny co najmniej 6 miesięcy w momencie przekraczania granicy, z 1 pustą stroną (miejsce na wbicie wizy). Podam niezbędne instrukcję do otrzymania e-wizy (dodatkowy koszt 26 USD).

SZCZEPIENIA
Szczepienia na Covid-19, ani testy przed wylotem nie są wymagane. 

ZALICZKĘ PROSZĘ WPŁACAĆ NA KONTO:
Krystian Mesjasz Yoga
nr: 14 1910 1048 2513 3168 1919 0001
Tytułem: Mysore, nr telefonu, imię i nazwisko

WIĘCEJ INFORMACJI:
Krystian Mesjasz tel. 665 748 891
email: krystian.mesjasz@gmail.com