Pisanie jest dla mnie magicznym aktem.  Z przestrzeni umysłu wychwytuję idee i staram się nadać im kształt ubierając je w konkretne słowa. Czasami przez tydzień udaje mi się napisać kilka akapitów. Czasami w kilka godzin powstaje cały tekst, który następnie przez kolejny tydzień dopieszczam. Nie śpieszę się nigdy. Potrzebuję chwili zadumy i kontemplacji, aby połączyć jakieś fakty, przemyślenia w jeden spójny wywód. 

Gdy pracowałem jako inspektor ds. badań i siedziałem nad doktoratem pisałem mnóstwo artykułów, publikacji i raportów. Pamiętam jedno dzieło nad którym siedzieliśmy z całym zespołem OIS. Była to “Sytuacja rodzin wielodzietnych w województwie opolskim”. Pozycja mega dobra, ciekawe hipotezy i wnioski z badań. Jednak kto to do cholery przeczytał oprócz kilku osób zainteresowanych sprawami socjalnymi. Gdy zacząłem pisać do magazyny “Yoga&Ayurveda” a póżniej publikować na ramach portalu BosoNaMmacie.pl jarało mnie, że moje teksty trafiają do tysięcy ludzi. Do osób, które tak jak ja kochają jogę przez co łączy nas niesamowita więź i nić porozumienia. Jedyne czego pragnąłem to dzielić się moimi przemyśleniami i doświadczeniami płynącymi z praktyki jogi. 

I tak niespodziewanie zacząłem zabierać się za większe formaty. Najpierw ebook “Joga dla początkujących i nie tylko”, który stał się bestsellerem na platformie How2, a teraz pojawia się moja pierwsza fizyczna książka “Jogiczna podróż do siebie. Jak dzięki jodze odnaleźć swój wewnętrzny dom”. Jestem mega dumny z tego projektu! Zagłębiając się w poszczególne teksty możecie zobaczyć czym dla mnie jest joga. Jestem pewny, że wasze doświadczenia płynące z praktyki są bardzo zbieżne z moimi. W końcu joga prowadzi nas do jednego celu. Wewnętrznej integracji i pełniejszego zrozumienia swojego wewnętrznego świata. 

W mojej książce znajdziecie zbiór różnych moich tekstów pogrupowanych w cztery rozdziały. “Poza umysł” w którym rozwijam koncepcje dotyczące świadomości, uważności, ego z jogicznej perspektywy. “Stań się tym, kim jesteś” to opis różnych mechanizmów rządzących umysłem oraz opis różnych technik, które pozwalają nad nim zapanować i przeszkód, które warunkują nasze poznanie. W rozdziale “Na macie” dzielę się tym co na macie jest najważniejsze. Sadhana, czyli oddanie praktyce oraz czerpanie z niej wewnętrznej mocy i siły woli. W części “Mądrość Wschodu” przedstawiam różne moje przemyślenia związane z reinkarnacją, systemem czakr, wewnętrzną etyką i oczyszczaniem.   

Mam nadzieję, że czytając tą książkę odbędziesz ciekawą podróż nie tylko do własnego wnętrza, ale po całym wielowymiarowym systeme jogi, który jest prawdziwą sztuką i nauką budowania świadomego i szczęśliwego życia. A najbardziej ciekaw jestem waszych własnych przemyśleń po lekturze książki. Jeżli tylko masz ochotą się nimi podzielić będzie mi mega miło jak napiszesz! Wszystkim którzy sięgnąć po tą fantastyczną pozycję życzę inspirującej lektury! 

Podobne wpisy